Autor:Katarzyna Porębska, fot. BAS Białystok
  21.09.2020 godz. 11:01

Startuje TAURON 1. Liga: BAS Białystok


BAS Białystok to jeden z beniaminków TAURON 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/21. Drużynę na zapleczu rozgrywek Mistrzów Świata poprowadzi Marek Antoniuk.

Przed drużyną BAS-u Białystok nowe wyzwania w sezonie 2020/21. Po grze przez kilka ostatnich lat w 2. Lidze białostoczanie doczekali się awansu do TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Sztab szkoleniowy, jak również zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, że przed nimi kilka miesięcy wytężonej pracy.

Z poprzedniego składu zespołu zostało zaledwie czterech siatkarzy - Kajetan Tokajuk (przyjmujący), Cezary Stanisławajtys (środkowy), Jakub Abramowicz (środkowy) oraz Filip Roszkowski (środkowy).

Natomiast do zespołu przed startem rozgrywek dołączyło aż dziewięciu nowych zawodników: Karol Jankiewicz (rozgrywający), Michał Witkoś (rozgrywający), Kacper Wnuk (atakujący), Konrad Bączek (środkowy), Daniel Ostaszewski (przyjmujący), Adrian Kacperkiewicz (przyjmujący), Mateusz Laskowski (przyjmujący), Jan Lesik (przyjmujący) oraz Mateusz Podborączyński (libero).

– Przede wszystkim dla BAS-u i całego Białegostoku jest to wyzwanie, bo wiadomo, różni się granie w 1. Lidze od grania w 2. Lidze i to pod względem organizacyjnym, jak i przygotowań, intensywności i tego, na jakim poziomie się gra. Jest więcej rzeczy, które trzeba w jakiś sposób ogarnąć – powiedział Jan Lesiuk, kapitan drużyny.

Skład BAS Białystok na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Karol Jankiewicz, Michał Witkoś
atakujący: Kacper Wnuk
środkowi: Jakub Abramowicz, Konrad Bączek, Filip Roszkowski, Cezary Stanisławajtys
przyjmujący: Adrian Kacperkiewicz, Mateusz Laskowski, Jan Lesiuk, Daniel Ostaszewski, Kajetan Tokajuk
libero: Piotr Micewicz, Mateusz Podborączyński

POWIĄZANE INFORMACJE

...