Autor:Katarzyna Porębska, fot. AZS AGH Kraków
  21.09.2020 godz. 10:42

Startuje TAURON 1. Liga: AZS AGH Kraków


AZS AGH Kraków każdego roku buduje bardzo ciekawą drużynę, która jest połączeniem doświadczonych, jak również młodych perspektywicznych zawodników. Nie inaczej stało się przed sezonem 2020/21 TAURON 1. Ligi. Krakowski zespół to mieszanka doświadczenia z młodością, która nie ma zamiaru być przysłowiowymi chłopcami do bicia. Akademików kolejny rok z rzędu prowadzić będzie dobrze znany kibicom pierwszoligowych rozgrywek Andrzej Kubacki.

Po sezonie 2019/20 podczas którego siatkarze z grodu Kraka zajęli 8. miejsce odeszło siedmiu zawodników: Karol Jankiewicz (rozgrywający), Maciej Naliwajko (przyjmujący), Patryk Łaba (przyjmujący), Daniel Gąsior (atakujący), Mikołaj Szewczyk (przyjmujący), Mikołaj Olejnik (przyjmujący) oraz Mateusz Witek (atakujący).

Przez kolejny rok w stolicy Małopolski swoją karierę postanowił kontynuować: Piotr Fenoszyn (rozgrywający), czterech środkowych - Piotr Janusz, Jakub Macyra, Bartosz Michalak i Huber Piwowarczyk oraz dwóch libero – Maciej Czyrek i Przemysław Stąsiek.

Do AZS AGH dołączył natomiast na rozegraniu Konrad Buczek, a na ataku Daniel Grzymała i Michał Moniak. Za przyjęcie odpowiedać będzie czwórka nowych zawodników na tej pozycji - Karol Borkowski, Kamil Dębski, Mateusz Jóźwik oraz Jakub Kraut.

- Przychodzą do nas młodzi gracze, którzy mają rezerwy. Jeszcze jesteśmy na etapie poznawania się i zgrywania. Drużyna musi pokazać charakter i wypracować swój styl, musi wykształcić się lider. Czeka nas dużo pracy - powiedział Andrzej Kubacki, trener Akademików. 

Skład AZS AGH Kraków na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Konrad Buczek, Piotr Fenoszyn
atakujący: Daniel Grzymała, Michał Moniak
środkowi: Piotr Janusz, Jakub Macyra, Bartosz Michalak, Hubert Piwowarczyk
przyjmujący: Karol Borkowski, Kamil Dębski, Mateusz Jóźwik, Jakub Kraut
libero: Maciej Czyrek, Przemysław Stąsiek

POWIĄZANE INFORMACJE

...