··· ···
··· ···
··· ···

II Memoriał im. Janusza Sikorskiego: zwycięstwo Mickiewicza Kluczbork

Mickiewicz Kluczbork pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:15) w pierwszym meczu II Memoriału im. Janusza Sikorskiego, który od piątku do soboty rozgrywany jest w Częstochowie. W drugim spotkaniu dnia Exact Systems Norwid Częstochowa zmierzy się z reprezentacją Polski juniorów.

Dla drużyn TAURON 1. Ligi Mężczyzn jest to jeden z ostatnich momentów do sprawdzenia formy, przetestowania różnych ustawień przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją sezonu 2020/21.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od  gry punkt za punkt 4:4. Następnie kluczborczanie, dzięki dobrym zagrywkom Konrada Muchy i pewnym zagraniom Łukasza Owczarza oraz Dawida Bułkowskiego odskoczyli na kilka oczek 14:8. Zespół ZAKSY do gry próbował poderwać Filip Grygiel 10:15. Przerwa na żądanie trenera Rolanda Dembończyka pozwoliła siatkarzom ze Strzelec Opolskich nieco uspokoić grę i odrobić kilka punktów straty 13:16. Końcowa faza seta była bardzo zacięta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zawodnicy Mickiewicza 25:23.

Set numer dwa to kopia wcześniejszego. Pierwsze akcje były wyrównane 4:4. Po stronie Mickiewicza równy poziom gry utrzymywał Owczarz, a ZAKSY Grygiel 11:12. W połowie tej partii z dobrej strony w ataku po stronie kluczborczan pokazał się Filip Biegun 14:14. Wystarczyła chwila i zawodnicy ze Strzelec Opolskich zaczęli popełniać dość proste błędy 14:15. W końcówce wydawało się, że podopieczni Mariusza Łysiaka kontrolują grę 22:19. Drużyna ZAKSY nie miała zamiaru się poddać i zniwelowała różnicę do jednego oczka 21:22. Jednak ostatnie słowo w tej partii należało do zespołu Mickiewicza. Wygraną skuteczną kiwką przypieczętował Biegun 25:22.

Kolejna część piątkowego spotkania rozpoczęła się od dobrej serii zagrywek Grzegorza Wójtowicza 7:4 i 13:9. W tej sytuacji trener Mariusz Łysiak zdecydował się na zmianę. Na boisku pojawił się Filip Frankowski. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem Mickiewicz Kluczbork doprowadził w jednym ustawieniu do remisu 13:13, a następnie objął prowadzenie 14:13. Do końca nie brakowało emocji. Zespół ZAKSY, dzięki cierpliwej grze w obronie i udanym kontratakom Grygiela odskoczył na dwa oczka 18:16. W końcówce ciężar gry po stronie drużyny ze Strzelec Opolskich wziął Krzysztof Zapłacki 22:20. Zacięta walka toczyła się do końca 22:22 i 24:24. Tym razem w ostatnich akacjach więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Rolanda Dembończyka 26:24.

Kluczborczanie na czwartego seta wyszli mocno skoncentrowani. W polu serwisowym ręki nie zwalniał Przemysław Toma 8:3. Do tego na środku siatki bardzo dobrze spisywał się Konrad Mucha 16:8. Z kolei siatkarze ZAKSY nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. Do tego nie wystrzegali się prostych błędów. Mickiewicz Kluczbork bardzo pewnie grał do końca tego partii. Mecz zakończył skuteczny blok Szablewskiego 25:15.

Program i wyniki II Memoriału im. Janusza Sikorskiego
11 września (piątek)
Mickiewicz Kluczbork - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:15)
godz. 19.30 Exact Systems Norwid Częstochowa - Reprezentacja Polski juniorów

12 września (sobota)
godz. 12.00 Mecz o 3. miejsce: ZAKSA Strzelce Opolskie - przegrany meczu Exact Systems Norwid Częstochowa - Reprezentacja Polski juniorów
godz. 14.30 Mecz o 1. miejsce: Mickiewicz Kluczbork - wygrany mecz Exact Systems Norwid Częstochowa - Reprezentacja Polski juniorów