zw. E lub F
zw. E lub F
··· ···
zw. E lub F

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin: zwycięstwo Aluron CMC Warta Zawiercie i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

W piątek i sobotę rozgrywany jest dwudniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublina. W pierwszym meczu dnia Cerrad Enea Czarni Radom przegrał z Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:10, 28:30, 20:25). Natomiast w drugim spotkaniiu dnia LUK Politechnika Lublin uległa VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (19:25, 22:25, 23:25). Jutro zostaną rozegrane pojedynku odpowiednio o trzecią i pierwszą lokatę za kończenie zawodów.

Dla drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn, jak również zespołów PlusLigi dwudniowy turniej w Lublinie to bardzo dobra okazja do sprawdzenia swojej formy przed startem sezonu. Przypomnijmy, że rozgrywki PlusLigi rozpoczną się 11 września. Z kolei rozgrywki pierwszoligowe TAURON 1. Liga zostaną zainaugurowane 23 września.

Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:10, 28:30, 20:25)
W pierwszym piątkowym meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze Cerad Enea Czarni Radom oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Dla obu drużyn jest to ostatni sprawdzian przed inauguracją PlusLigi. Warto przypomnieć, że w radomskiej drużynie występują trzej zawodnicy, którzy dość dobrze znają halę w Lublinie, ponieważ mieli okazję w czasie rozgrywek 1. Ligi w niej występować. Mowa o Danielu Gąsiorze (były atakujący AZS AGH Kraków), Bartoszu Zrajkowskim (były rozgrywający LUK Politecniki Lublin) oraz Arturze Pasińskim (były przyjmujący Mickiewicza Kluczbork).

Pierwsza partia spotkania lepiej rozpoczęła się dla radomian 3:0. Zawiercianie szybko odrobili straty, dzięki zagrywkom Grzegorza Boćka 3:4. Od tego momentu drużyny grały dość równo 7:7. Aluron CMC Warta, dzięki dobrej grze blokiem wyszedł na prowadzenie 9:7. W dalszej części Cerrad Enea Czarni popełniał proste błędy w ataku 11:14. Za to drużyna z Zawiercia dobrze czytała grę przeciwników i ustawiała szczelny blok 14:11. Podopieczni Roberta Prygla nie poddali się i w połowie partii doprowadzili do remisu 17:17. Serią dobrych zagrywek popisał się Bartosz Firszt 19:19. Końcówka była zacięta. Niewielką przewagę wypracowali siatkarze z Radomia 21:19. W ostatniej akcji Paweł Halaba popełnił błąd w ataku 22:25.

Set numer dwa zaczął się od prowadzenia zawiercian 4:1 i 8:2. Drużyna z Radomia nie mogła znaleźć sposobu, aby zatrzymać rywali 4:10. Radomian do gry próbował poderwać Dawid Konarski. Szkoleniowiec Czarnych Radom zdecydował się również na zmiany w składzie. Na niewiele się to zdało, bowiem sytuację na parkiecie kontrolowali zawiercianie 25:10. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Garrett Muagututia.

Dobre ataki Patryka Niemca rozpoczęły seta numer trzy 2:0. W dalszej części podopieczni Igora Kolakovicia kontrolowali sytuację na parkiecie 6:3 i 9:5. Przerwy na żądanie trenera Prygla pozwoliły uspokoić grę radomian. Do tego serią dobrych zagrywek popisał się Michał Kędzierski 10:12. Warto dodać również dobrą grę blokiem Cerrad Enea Czarnych 13:13. Od tego momentu, praktycznie do końca toczyła się wyrównana walka 18:18. Ostatecznie  tę partię rozstrzygnęła gra na przewagi, w której skuteczniejsi okazali się siatkarze Aluron CMC Warty 30:28. Najpierw skutecznie ze środka zaatakował Gualberto Flavio, a chwilę później Maximiliano Cavanna blokiem zatrzymał atak Konarskiego.

Czwarta część spotkania zaczęła się od równej gry obu ekip 6:6 i 10:10. Następnie zawiercianie, dzięki dobrej postawie Boćka odskoczyli na dwa oczka 12:10 i 18:16. Zawodnikom z Radomia nie można było odmówić walki do końca tego seta 18:20. Jednak ostatnie słowo należało do Jurajskich Rycerzy. Wygraną pewnym atakiem z prawego skrzydła przypieczętował Bociek 25:20.

LUK Politechnika Lublin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (19:25, 22:25, 23:25)
W drugim meczu dnia stały się drużyny z Lublina oraz Warszawy. Pierwszą partię od punktowego ataku rozpoczął Igor Grobelny 1:0. Chwilę później ze środka zaatakował Piotr Nowakowski 2:0. Do stanu 6:6 obie drużyny grały równo. Po stronie lubelskiego zespołu ręki w ataku nie zwalniał Szymon Romać. Następnie inicjatywę przejęli warszawianie 11:8. Na prawym skrzydle dobrze sobie radził Michał Superlak 13:10. LUK Politechnice nie można było odmówić walki. Kolegów do gry próbował poderwać Jakub Peszko 14:18. W końcowej fazie tego seta dobrymi zagraniami popisał się Jakub Wachnik 17:22. Jednak ostatnie słowo w tej partii należało do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa 25:19. W ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełnił Paweł Rusin, który wraca do gry po kontuzji.

Drugi set lepiej zaczął się dla gospodarzy. Na zagrywce dobrze radził sobie Wojciech Sobala, a w ataku Romać 6:4. Tym razem to goście musieli odrabiać straty. W dalszej części podopieczni Andrei Anastasiego mieli problem, żeby przyjąć serwisy Grzegorza Pająka 10:13. Lublinianie praktycznie do dwudziestego punktu kontrolowali grę i utrzymywali dwupunktową przewagę. W końcowej fazie drużyna z Warszawy wyrównała wynik 21:21. Ostatnie akcje były zacięte. Jednak więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Warto podkreślić w tych ostatnich akcjach dobre zagrywki Jana Króla 24:22. Wygraną skuteczną kiwką przypieczętował Grobleny 25:22.

Kolejna odsłona meczu to równa gra obu ekip. Po stronie zespołu z Lublina dobrą zmianą w ataku dał Jędrzej Goss 7:7. Do stanu 9:9 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie dobrą zagrywką popisał się Konrad Stajer 11:9. W dalszej części tego pojedynku podopieczni Macieja Kołodziejczyka utrzymywali wypracowaną przewagę 16:14. Siatkarze ze stolicy nie złożyli broni. Dość szybko doprowadzili do remisu 16:16. Do końca gra była wyrównana. Przy stanie 17:17 kontuzji doznał Neven Majstorović - libero gospodarzy. Lublinianie walczyli do końca, ale w ostatnich akacjach minimalnie lepsi okazali się goście 25:23. Ostatni punkt w tym piątkowym spotkaniu zdobył Król.

W sobotę Cerrad Enea Czarni Radom i LUK Politechnika Lublin rozegrają mecz o trzecie miejsce. Początek o godzinie 13.00. Następnie o pierwszą lokatę w Turnieju o Puchar Prezydenta Lublina powalczy Aluron CMC Warta Zawiercie i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. To spotkanie zaplanowano na godzinę 15.00.

Program i wyniki Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin
4 września (piątek)

5 września (sobota)
godz. 13.00 Mecz o 3. miejsce: Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Politechnika Lublin
godz. 15.00 Mecz o 1. miejsce: Aluron CMC Warta Zawiercie - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa