Autor:KP/BBST Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  23.07.2020 godz. 15:08

Sobota na piasku


W sobotni poranek bielscy siatkarze rozpoczną udział w turnieju PreZero Grand Prix. Bielszczanie meczem z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otworzą zmagania w całych rozgrywkach.

Siatkarze BBTS-u do PreZero Grand Prix przygotowywali się już od 6 lipca, trenowali zarówno w siłowni, jak i na boiskach plażowych. W turnieju barwy BBTS reprezentować będą: Kacper Popik, Kajetan Marek, Oleg Krikun, Wojciech Siek, Dominik Jaglarski, Tomasz Piotrowski, Michał Makowski oraz Sergiej Kapelus, który będzie kapitanem zespołu. Drużynę poprowadzą szkoleniowcy Harry Brokking i Daniel Wolny.

Areną zmagań krakowskiej części fazy grupowej PreZero Grand Prix będzie kompleks sportowy Wandy Kraków, zlokalizowany w Krakowie przy ul. Bulwarowej 39. Organizator turnieju przygotował wiele atrakcji dla kibiców, którzy będą mogli obejrzeć turniej na żywo. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze ekipy z grupy, w której bielszczanie będą rywalizować z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovią Rzeszów i GKS Katowice.

Przy wejściu na teren imprezy kibice zobowiązani będą do dezynfekcji rąk w specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Na terenie turniejowym może przebywać określona liczba osób, stąd ochrona będzie kontrolowała liczbę wchodzących i wychodzących. W przypadku, gdy wyczerpany zostanie limit uczestników (w Krakowie to 800 osób), ochrona będzie wpuszczała kolejnych kibiców dopiero wtedy, gdy teren opuści któryś z uczestników. W tym celu będą ustawione specjalne bramki, z osobnym wejściem oraz wyjściem.

Dla kibiców przewidziana jest także trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów na trybunie będzie mogło przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

- Nie jest to impreza masowa, nowe przepisy zostały wprowadzone dopiero teraz i nie mieliśmy szans na takie rozwiązanie, stąd limity – tłumaczy prezes PLS Paweł Zagumny. - Zapraszamy jednak serdecznie, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem na terenie turnieju będą także specjalne atrakcje od naszych sponsorów oraz partnerów. Liczymy, że wspólnie uda się stworzyć fajne widowiska, które staną się przedsmakiem tego, co czeka nas we wrześniu, gdy startują wszystkie nasze ligi – dodaje.

Harmonogram sobotnich meczów:
godz. 9:30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała - Transmisja Polsat Sport
godz. 11:00: GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 12:30: BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów Transmisja Polsat Sport
godz. 14:00: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice
godz. 15:30: GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała Transmisja Polsat Sport News
godz. 17:00: Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle
 
Wyniki będzie można śledzić na dedykowanej stronie turnieju: https://www.plusliga.pl/summerCup.html

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy