Autor:Katarzyna Porębska/MCKiS Jaworzno, fot. MCKiS Jaworzno
  11.02.2020 godz. 13:15

Kamil Długosz: Jaworzno to trudny teren

Stal Nysa S.A. pokonała na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:1 w meczu 21. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. - Jaworzno to trudny teren, a gospodarze zawsze u siebie grają bardzo dobrze - powiedział Kamil Długosz, MVP sobotniego spotkania. Nysianie na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie pierwsze miejsce na koniec tej części rozgrywek.

Stal Nysa przed spotkaniem w Jaworznie potrzebowała tylko dwóch wygranych setów, aby zapewnić sobie na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej pierwsze miejsce w tej części rozgrywek KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Goście w premierowej odsłonie meczu dość szybko narzucili jaworznianom swoje warunki gry i wygrali pewnie 25:19. Gospodarze nie mieli zamiaru oddać tego pojedynku bez walki. W kolejnych setach toczyła się zacięta walka, ale ostatecznie zwyciężyli podopieczni Krzysztofa Stelmacha. Warto podkreślić bardzo dobrą końcówkę czwartej partii w wykonaniu nyskich siatkarzy. Przegrywali kilkoma punktami, ale odrobili straty i wygrali na przewagi 30:28, a tym samym cały mecz 3:1.

- Jaworznianie postawili nam trudne warunki do gry. Jaworzno to w ogóle trudny teren. Hala jest dość specyficzna. Do tego, nie ma co ukrywać, że gospodarze zawsze u siebie grają bardzo dobrze - powiedział Kamil Długosz.

I dodał - W czwartym secie było gorąco, bo przegrywaliśmy już czterema punktami, ale zebraliśmy się w sobie. Na przerwie powiedzieliśmy sobie, że nie możemy tak grać i podawać ręki przeciwnikowi. Zaczęliśmy grać swoją siatkówkę i dzięki temu, wynik końcowy meczu jest taki, a nie inny.

Zespół z Nysy w sobotę mógł liczyć w Jaworznie na głośny doping swoich oddanych kibiców.

- W ogóle jesteśmy w szoku, że tak liczna grupa kibiców przyjechała do Jaworzna. Wiadomo, że jak się gra na wyjeździe i widzi się swój klub kibica, to dodaje nam to skrzydeł. Nasi kibice to dodatkowy nasz zawodnik na boisku - zakończył przyjmujący, który na koniec starcia odebrał w pełni zasłużoną nagrodę MVP.