Autor:Katarzyna Porębska, fot. ZAKSA Strzelce Opolskie
  01.02.2020 godz. 18:38

Sobota z KRISPOL 1. Ligą: ZAKSA Strzelce Opolskie - SPS Chrobry Głogów 3:1


ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:19, 25:15, 20:25, 25:20) w meczu 20. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Szymon Bereza. Pierwsze spotkanie wygrali podopieczni Rolanda Dembończyka 3:0.

Sobotnie mecze 20. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn zakończyło starcie dwóch beniaminków tego sezonu. W Strzelcach Opolskich, miejscowa ZAKSA zmierzył się z SPS Chrobrym Głogów. Gospodarze po 19. kolejkach zajmowali 10. miejsce w tabeli, ale w związku z małymi różnicami punktowymi pomiędzy zespołami nie mogą być pewni utrzymania w 1. Lidze. W nieco gorszej sytuacji znajdują się głogowianie, którzy okupiują 13. lokatę w klasyfikacji zespołów, zagrożone spadkiem. W tym sezonie, zarówno podopieczni Rolanda Dembończyka, jak i Dominika Walencieja udowodnili, że potrafią grać dobrą siatkówkę i zwyciężać. Teraz potrzebują przełamać swoją niemoc.

- My jako zespół musimy się otrząsnąć. Do końca roku graliśmy dobrze, ale teraz nie możemy się przełamać, a przed nami ważne mecze, m.in. z SPS Chrobrym Głogów - powiedział szkoleniowiec ZAKSY.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w sobotnie spotkanie. Dość szybko narzucili przeciwnikom swoje warunki gry. W ataku ani przez moment ręki nie zwalniał Filip Grygiel oraz Krzysztof Zapłacki. Głogowianie starali się dotrzymać kroku rywalom. Swoją drużynę do walki próbował poderwać Bartosz Janeczek. Jednak ostatnie słowo należało do siatkarzy ZAKSY 25:19.

Podopieczni Rolanda Dembończyka poszli za ciosem i w secie numer dwa zagrali koncertowo w każdym elemencie. Gra ekipy gospodarzy opierała się w dużej mierze na Grygielu, Zapłackim oraz Grzegorzu Wójtowiczu. SPS Chrobry w tym fragmencie nie miał praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać jakąkolwiek walkę w tym secie. Ta część sobotniego pojedynku zakończyła się pewną wygraną ZAKSY 25:15.

Podopieczni Dominika Walencieja nie mieli zamiaru składać broni. Na seta numer trzy wyszli z nową energią i tym razem, to oni narzucili siatkarzom ze Strzelec Opolskich swój rytm gry 16:11. W ataku bardzo pewnie spisywał się Janeczek oraz Kacper Bobrowski. Tym razem goście nie dali sobie wyrać z rąk zwycięstwa. Tę część spotkania wygrali 25:20.

W secie czwartym ZAKSA Strzelce Opolskie wróciła do swojego równego rytmu gry. Bardzo szybko narzucili przeciwnikom swoje warunki gry. Gospodarze utrzymywali świetną dyspozycję w ataku oraz polu serwisowym 20:16. Zawodnikom z Głogowa nie można było odmówić walki i zangażowania do ostatniej akcji meczu. Jednak ostatnie słowo należało do drużyny z Opolszczyzny, która wygrała tego seta 25:20 i cały mecz 3:1.

Statystyki meczu: http://www.krispol1liga.pl/games/id/1100356.html

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...