zw. E lub F
··· ···
zw. E lub F

Podsumowanie 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn

Przez trzy dni rozgrywane były mecze 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Tę serię spotkań zainaugurował pojedynek AZS AGH Kraków z SPS Chrobrym Głogłów. Akademicy zwyciężyli 3:0. Następnie LUK Politechnika Lublin rozegrała zacięty pięciosetowy mecz z KPS-em Siedlce. Lublinianie niestety po raz trzeci z rzędu ponieśli porażkę w tie-breaku. W piątek z kolei KFC Gwardia pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0. W sobotnich starciach BBTS Bielsko-Biała pokonał w hicie kolejki APP Krispol Września 3:1 i awansował na pozycję wicelidera tabeli. Lechia Tomaszów Mazowiecki w derbach województwa łódzkiego pokonała SMS PZPS I Spała 3:1. Lider tabeli, czyli Stal Nysa S.A. odbudowała twierdzę Nysa, pokonując w trzech setach Exact Systems Norwid Częstochowa. Kolejkę zakończył mecz pomiędzy Mickiewiczem Kluczbork i MCKiS Jaworzno. Kluczborczanie po raz drugi w tym sezonie pokonali jaworznian.

Ważne zwycięstwo AZS AGH Kraków
Krakowska drużyna w pełni wykorzystała atut własnej hali. Na inaugurację 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Akademicy w trzech setach pokonali SPS Chrobry Głogów. Gospodarze od początku do końca spotkania kontrolowali sytuację na parkiecie. Głogowianom nie można było odmówić walki, ale największe problemy mieli z dokładnym przyjęciem serwisu podopiecznych Andrzeja Kubackiego. Do tego siatkarze z grodu Kraka dołożyli dobrą grę blokiem.

- W dwóch pierwszych setach zagraliśmy bardzo konsekwentnie. Spotkanie było równe, a przeciwnik dość mocno się postawił. W trzeciej partii udało się nam ich przytrzymać zagrywką. Do tego dołożyliśmy dobrą grę atakiem. Dla naszego zespołu było to spotkanie z tej kategorii za sześć punktów. Drużyny z dolnej części tabeli nas gonią, więc w każdym meczu należy być odpowiednio skoncetrowanym - powiedział Daniel Gąsior, atakujący AZS AGH.

Trzecia porażka z rzędu LUK Politechniki. Cenne punkty KPS-u
Początek Nowego Roku nie jest zbyt udany dla drużyny LUK Politechniki. Zespół rozegrał trzy pięciosetowe spotkania i wszystkie przegrał w tie-breaku. Do tego beniaminka nie omijają kontuzje, które po pierwsze nie pozwalają trenować w pełnym składzie, a po drugie wpływają na brak rotacji. W meczu 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi lublinianie po zaciętym boju musieli przełknąć gorycz porażki w starciu z KPS-em Siedlce, który wygrał 3:2. Warto również odnotować coraz lepszą dyspozycję siedlczan. Widać, że zespół prowadzony przez Mateusza Grabdę uwierzył w swoje umiejętności i pojedynecze porażki w setach nie odbierają im ani wiary w zwycięstwo, ani woli walki do ostatniej piłki. Ostatnia wygrana za dwa punkty pozwoliła siatkarzom KPS-u awansować o jedną lokatę w ligowej tabeli z 12. na 11. miejsce.

- Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Myślę, że ten pojedynek przybił nie tylko mnie, ale i zawodników. Chcieliśmy przełamać się przed własną publicznością. Sądzę, że ekipa KPS-u Siedlce to był idealny zespół, z którym mogliśmy wygrać. Zastanawiam się, dlaczego nie zwyciężyliśmy tego spotkania. Zachowujemy się jak przysłowiowe Janosiki, zabieramy bogatym, po to, żeby później oddawać biednym. Nie może tak być, bo wiemy, o co gramy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaką zbudowaliśmy przewagę pierwszą rundą i nie chcemy zepsuć apetytów ani kibicom, ani sobie - wyznał Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki.

KFC Gwardia drugi raz lepsza od ZAKSY
Drużyna z Wrocławia po raz drugi w tym sezonie znalazła sposób na ZAKSĘ Strzelce Opolskie. W piątkowe popołudnie wrocławianie na wyjeździe odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Siatkarze beniaminka tylko w trzecim secie zdołali nawiązać najbardziej wyrównaną walkę. Z kolei w pierwszych dwóch partiach na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dominowali zawodnicy z Dolnego Śląska. Trzy punkty wywiezione ze Strzelec Opolskich pozwoliły Gwardzistom utrzymać się na 4. miejscu w tabeli KRISPOL 1. Ligi. Nie dają one, co prawda jeszcze awansu na ligowe podium, ale pozwalają bardzo realnie o tym myśleć. Natomiast podopieczni Rolanda Dembończyka muszą w kolejnych meczach szukać swojej szansy na ligowe punkty.

Wygrana BBTS w hicie kolejki i awans na pozycję wicelidera
Bielszczanie nie zwalniają tempa w ligowych rozgrywkach. W kolejnym meczu przed własną publicznością pokonali APP Krispol Września 3:1. Tym samym podopieczni Harry'ego Brokkinga zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę z pierwszej części sezonu. Ponadto zwycięstwo za trzy punkty pozwoliła drużynie BBTS awansować na pozycję wicelidera tabeli. Wrześnianie mieli duże szanse na wygranie premierowej odsłony sobotniego meczu, ale ostatecznie przegrali na przewagi. Jedynie w trzecim secie przechylili szalę na swoją stronę. Kolejna porażka podopiecznych Mariana Kardasa sprawiła, że spadli w klasyfikacji zespołów z 5., na 7. lokatę.

W derbach woj. łódzkiego zwycięska Lechia
Lechia Tomaszów Mazowiecki odbudowała się przed własną publicznością. Tomaszowianie w II derbach województwa łódzkiego pokonali po raz drugi w tym sezonie SMS PZPS I Spała. Warto dodać, spalska młodzież nie poddała się bez walki. Podopieczni Marka Skrobota starali się dotrzymać kroku gospodarzom. W pierwszym secie goście minimalnie przegrali na przewagi 25:27. Udało się im również rozegrać w bardzo dobrym stylu trzeciego seta. Podopiecznym Bartłomieja Rebzdy wygrana nie przyszła łatwo, ale w najważniejszych fragmentach gry zachowali więcej zimnej krwi, ostatecznie zwyciężając 3:1. Świetne spotkanie rozegrał Paweł Stabrawa, który zdobył łącznie 31 punktów i zakończył mecz z blisko 63% skutecznością w ataku. Na koniec odebrał w pełni zasłużoną nagrodę MVP.

Lider odbudował twierdzę Nysa
Stal Nysa S.A. w sobotę zrobiła to, co zapowiadała przed pierwszym gwizdkiem, czyli odbudowała twierdzę Nysa, po ostatniej porażce z BBTS Bielsko-Biała. Wygrała przed własną publicznością z Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. Aktualny lider mecz 18. kolejki rozpoczął z dwoma znaczącymi zmianami. Na parkiecie od początku na ataku zagrał Łukasz Kaczorowski, który zastąpił Bartosz Krzyśka, a na przyjęciu w dłuższym wymiarze czasu pojawił się Kamil Długosz, który zmienił Łukasza Łapszyńskiego. Gospodarze poza pierwszym setem nie dali częstochowianom wielu szans na nawiązanie równorzędnej walki.

- Cieszymy się, że udało się nam wygrać przed własną publicznością, po ostatnie porażce z BBTS Bielsko-Biała. Zależało nam, aby pokonać Norwid Częstochowa. Zwłaszcza, że przegraliśmy z nimi w spotkaniu 2. rundy Pucharu Polski. Od początku spotkania wiedzieliśmy, że musimy zaryzykować w polu serwisowym. Rywale dobrze przyjmowali, więc musieliśmy znaleźć sposób, żeby odrzucić ich od siatki. Postawiliśmy na zagrywkę i to nam się opłaciło - podkreślił Kamil Długosz, przyjmujący Stali.

Kolejne zwycięstwo Mickiewicza
Zespół Mickiewicza Kluczbork wyraźnie słabszy moment gry ma za sobą. W sobotę odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Przed własną publicznością pokonał w trzech setach MCKiS Jaworzno. Kluczborczanie od początku do końca dyktowali warunki gry. Jaworznianie w tym spotkaniu nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać równą walkę z przeciwnikiem. Po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość podopiecznych Mariusza Łysiaka. Niestety ostatnia przegrana kosztowała siatkarzy z Jaworzna spadek w ligowej tabeli, aż o dwa miejsca z 6., na 8. miejsce w klasyfikacji zespołów. Mickiewicz Kluczbork natomiast po 18. kolejkach plasuje się na 6. lokacie.

Wyniki 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn
16 stycznia (czwartek)
AZS AGH Kraków - SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:21, 25:20, 25:19), MVP: Patryk Łaba
LUK Politechnika Lublin - KPS Siedlce 2:3 (25:19, 28:30, 19:25, 25:20, 14:16), MVP: Mikołaj Sawicki
17 stycznia (piątek)
ZAKSA Strzelce Opolskie - KFC Gwardia Wrocław 0:3 (19:25, 16:25, 25:27), MVP: Jakub Nowosielski
18 stycznia (sobota)
BBTS Bielsko-Biała - APP Krispol Września 3:1 (30:28, 25:18, 22:25, 25:17), MVP: Oleg Krikun
Lechia Tomaszów Mazowiecki - SMS PZPS I Spała 3:1 (27:25, 25:19, 19:25, 25:12), MVP: Paweł Stabrawa
Stal Nysa S.A. - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:23, 25:19, 25:14), MVP: Maciej Zajder
Mickiewicz Kluczbork - MCKiS Jaworzo 3:0 (25:21, 25:17, 25:20), MVP: Marcin Jaskuła