··· ···
··· ···
··· ···

Środa z KRISPOL 1. Ligą Mężczyzn: Mickiewicz Kluczbork - SMS PZPS I Spała 3:0

Mickiewicz Kluczbork pokonał SMS PZPS I Spała 3:0 (26:24, 25:20, 25:23) w meczu 21. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, który rozgrywany był awansem. MVP został wybrany Wladislaw Łoszakow. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną kluczborczan, ale wtedy padł wynik 3:1.

Wspomniany mecz zgodnie z harmonogramem powinien zostać rozegrany 8 lutego. Jednak drużyny doszły do porozumienia w kwestii zmiany terminu. Faworytem tego starcia jeszcze przed pierwszym gwizdkiem byli kluczborczanie, którzy po 17. kolejkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn z dorobkiem 28 punktów zajmowali 8. miejsce w tabeli. Zespół ze Spały do tej pory wygrał tylko jedno spotkaie i okupuje ostatnie miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn. Spalska młodzież jednak należy do tej grupy zespołów, która nie poddaje się bez walki. Należało spodziewać się wyrównego pojedynku.

Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po atakach Łukasza Owczarza oraz Artura Pasińskiego objęli prowadzenie 4:2. Goście szybko odrobili straty. Równie dobrze w ataku spisywał się Przemysław Kupka oraz Jakub Czerwiński 11:11. Dopiero w połowie seta Mickiewicz wypracował kilka oczek przewagi 16:13 i 19:14. Kiedy wydawało się, że zespół z Kluczborka ma pod kontrolą sytuację na parkiecie, do gry włączyli się siatkarze ze Spały. Dobra gra blokiem Jakuba Sadkowskiego i skuteczne kontrataki Michała Gierżota pozwoliły im w końcówce doprowadzić do remisu 23:23. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali kluczborczanie 26:24.

Drugi set praktycznie do połowy obie drużyny grały punkt za punkt. Do stanu 13:13 żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpieczne przewagi. Dopiero chwilę później podopieczni Mariusza Łysiaka objęli prowadzenie 16:14 i 18:14, za sprawą bardzo dobrej postawy na środku Wladislawa Łoszakowa. Tej straty zawodnicy SMS PZPS I nie zdołali już odrobić. Ta część spotkania padła łupem Mickiewicza Kluczbork 25:20.

Gospodarze poszli za ciosem i kolejną partię zaczęli od prowadzenia 3:1. W ataku nie do zatrzymania był Dawid Bułkowski oraz Pasiński. Podopieczni Marka Skrobota nie mieli zamiaru złożyć broni. Odrobili straty, dzięki mocnym atakom Czerwińskiego i Gierżota 10:10 i 15:15. Do końca już tego seta gra była bardzo wyrównana 20:20. Zawodnicy wystrzegali się prostych błędów. Mickiewicz walczył o komplet punktów, a SMS PZPS I o przedłużenie szansy w tym spotkaniu. Nerwową końcówkę wygrali bardziej doświadczeni kluczborczanie 25:23 i dopisali do swojego konta ważne ligowe oczka.