Autor:Katarzyna Porębska/MCKiS Jaworzno, fot. MCKiS Jaworzno
  16.10.2019 godz. 11:49

Mariusz Syguła: jesteśmy głodni zwycięstw


W ostatniej kolejce MCKiS Jaworzno przegrało z Mickiewiczem Kluczbork 1:3 w meczu 5. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. To pierwsza porażka jaworznian w tym sezonie. - Jesteśmy głodni zwycięstw powiedział Mariusz Syguła, trener zespołu z Jaworzna.

Sobotnie spotkanie podsumował Mariusz Syguła, trener jaworznian oraz Mateusz Błasiak - przyjmujący i Maciej Polański - środkowy.

Mariusz Syguła: Jesteśmy głodni zwycięstw. Cały czas chcemy wygrywać, natomiast Mickiewicz jest zespołem, który wyjątkowo nam nie leży. Była twarda walka, ale liczba błędów, którą popełniliśmy w tym meczu, jest porażająca. Mieliśmy ryzykować na zagrywce, ale to ryzyko kompletnie nic nam nie dało. Zasłużyliśmy na to, żeby zdobyć przynajmniej punkt. Natomiast kluczowy był pierwszy set, w którym prowadziliśmy trzema, czterema punktami, ale go oddaliśmy. Dobrze, że w trzecim secie wróciliśmy do grania, ale szło nam bardzo ciężko. Nie bardzo chcieliśmy sobie pomóc, aby ten mecz wygrać.

Mateusz Błasiak: Szkoda, że nie udało nam się podtrzymać dobrej passy. Może przyda nam się taki kubeł zimnej wody. Mecz był nerwowy, zacięty, trudny i dla nas bez happy endu. Na pewno nie ma mowy o spuszczaniu głowy, czy podcięciu skrzydeł. Rozpoczynamy następny tydzień z podniesioną głową. Będziemy już koncentrowali się na następnym meczu, żeby wrócić na dobre tory i odnieść zwycięstwo.

Maciej Polański: Chcieliśmy osiągnąć jak najlepszy wynik. Szkoda, że nie było pięciu setów, bo bardzo liczyliśmy na doprowadzenie do tie-breaka. Mecz był na styku. Myślę, że przegraliśmy głównie w polu serwisowym. Popełniliśmy w nim za dużo błędów. To jest nasza bolączka. Zagrywki nam trochę zabrakło, bo w ataku chyba byliśmy nawet trochę lepsi od rywali.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...