Autor:Katarzyna Porębska/AZS AGH Kraków, fot. Natalia Grabarczyk
  05.10.2019 godz. 08:23

Krakowianie głodni kolejnego zwycięstwa


W sobotę AZS AGH Kraków po raz trzeci będzie występował w roli gospodarza meczu KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Akademicy o kolejne ligowe punkty powalczą z MCKiS Jaworzno. Dla dwóch zawodników jaworznian będzie to powrót na Piastowską 26a - mowa o Mateuszu Błasiaku oraz Konradzie Stajerze.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego rozegrają trzecie w tym sezonie spotkanie na własnym terenie. W mecz inauguracyjnym Akademicy wygrali z Norwidem Częstochowa 3:0. Tydzień później przegrali po ciężkim, pięciosetowym boju z BBTS Bielsko-Biała 2:3. Co więcej, ostatnie spotkanie wyjazdowe we Wrocławiu nie należało do udanych. Krótko mówiąc, AZS AGH Kraków jest głodny zwycięstwa.

Dodatkowego smaczku sobotniej rywalizacji dodaje powrót na ulicę Piastowską 26a w Krakowie, dwóch byłych zawodników krakowskiego zespołu. Powrót zanotuje były kapitan Akademików - Mateusz Błasiak oraz środkowy bloku Konrad Stajer.

Drużyna z Jaworzna dobrze rozpoczęła sezon, wygrywając dwa mecze z KFC Gwardią Wrocław oraz KPS Siedlce. Na ten moment drużyna trenera Mariusza Syguły zajmuje wysokie, 2. miejsce w tabeli. Krakowski team plasuje się zaś na 7. pozycji.

Jak będzie wyglądała tabela rozgrywek po 4. kolejkach KRISPOL 1. Ligi? Czy drużyna Akademików wróci na zwycięską ścieżkę? Odpowiedzi na te pytanie poznamy w sobotni wieczór. 

Wejście na sobotni mecz w Krakowie bezpłaty!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...