Autor:KP/Mateusz Komperda - SPS Chrobry Głogów
  03.10.2019 godz. 09:27

Jan Król i Jakub Turski dołączyli do zespołu SPS chrobry Głogów


SPS Chrobry Głogów w sobotę zadebiutuje w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Dzisiaj rano klub poinformował o zakontraktowaniu dwóch nowych zawodników - Jana Króla oraz Jakuba Turskiego.

Do SPS-u Chrobrego Głogów dołączył 30-letni Jan Król. Pochodzący z Sochaczewa atakujący ostatni sezon spędził w rumuńskiej drużynie CSA Steaua Bucuresti. Swoją karierę rozpoczynał w Metrze Warszawa, z którym w 2005 roku wywalczył mistrzostwo Polski kadetów. Występował też m.in. w SMS Spała, BBTS Bielsko-Biała, AZS Politechnika Warszawa, Fart Kielce, Pekpol Ostrołęka, MKS Banimex Będzin, GKS Katowice.

Ponadto w klubach z Niemiec i Austrii. Na swoim koncie ma mistrzostwa Austrii zdobyte w latach 2017 i 2018. Do tego srebrny medal mistrzostw Europy kadetów (2007). Złoto mistrzostw Polski kadetów (2005/Metro Warszawa) oraz brąz mistrzostw Polski juniorów (2006/Metro Warszawa).

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił SPS Chrobry Głogów, jest 21-letni Jakub Turski. Środkowy ma za sobą kilka lat spędzonych w Jastrzębskim Węglu. Przez ostatnie trzy sezony trenował z kadrą seniorów, ale wcześniej, z tą samą drużyną, sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...