Autor:Małgorzata Kornaga/ZAKSA Strzelce Opolskie
  31.07.2019 godz. 12:13

Okres przygotowań ZAKSY Strzelce Opolskie


Dobiega końca drugi tydzień przygotowań do sezonu zawodników ZAKSY Strzelce Opolskie. Ze swoimi pierwszoligowcami, w hali Azoty trenują także niektórzy zawodnicy Mistrza Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

- My rozpoczynamy sezon dopiero pod koniec października, a nasi przyjaciele ze Strzelec już w połowie września, dlatego część naszych zawodników bierze udział w ich przygotowaniach i będzie walczyć z nimi o mistrzostwo 1. Ligi - mówi Michał Chadała z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

- Teraz pracujemy nad siłą, techniką, wytrzymałością. Nikt tego nie lubi bo po wakacjach nogi i ręce mają ciężkie, ale to trzeba przejść, jak chorobę - dodaje z uśmiechem trener.  - Przed nami jeszcze niemal 7 tygodni przygotowań. Mamy nadzieję, że obejdzie się bez kontuzji, bo to jest teraz najważniejsze.

Ze strzelecką ZAKSĄ trenują Adam Smolarczyk, Sebastian Warda, Sławek Jungiewicz, a od przyszłego tygodnia dołączą do nich Kamil Semeniuk oraz jeszcze jeden zawodnik z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którego nazwiska oficjalnie nie podano.

- Ten etap przygotowań nie daje jeszcze pełnej możliwości oceny potencjału zespołu - mówi Roland Dembończyk, trener ZAKSY Strzelce Opolskie. - Na razie główny nacisk kładziemy na zajęcia w siłowni, taka "prawdziwa" siatkówka rozpocznie się tu tak naprawdę dopiero w drugim tygodniu sierpnia - dodaje Dembończyk.

Czas do południa ZAKSA spędza w siłowni, po południu rozplanowano treningi w hali.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...