··· ···
··· ···
··· ···

Półfinał 1. Ligi: MKS Ślepsk Suwałki - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1

MKS Ślepsk Suwałki pokonał KS Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 24:26, 26:24, 25:18) w trzecim meczu półfinału 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Kamil Skrzypkowski. W rywalizacji do trzech zwycięstw suwalczanie prowadzą 2-1. W piątek zostanie rozegrane czwarte spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Początek o godzinie 18.00.

Podopieczni Mateusza Mielnika przegrali pierwsze spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim dość gładko 0:3. W drugim zaprezentowali zupełnie inną siatkówkę. Co ważne, w końcówkach to suwalczanie kontrolowali grę i zwyciężyli w trzech setach, doprowadzając tym samym do remisu w półfinałowej rywalizacji.

- Podczas pojedynków w Suwałkach najważniejsza będzie dyspozycja dnia i dyspozycja emocjonalna. Kto lepiej to wszystko wytrzyma, ten wygra. Jak widać pod presją gra się naprawdę ciężko. To będą ciekawe widowiska. Najbardziej zadowoleni będą kibice, ponieważ jest to silna, męska siatkówka. Wiele fajnych akcji. Uważam, że warto przyjść do hali w Suwałkach i zobaczyć te spotkania - zakończył Winnik.

Pierwszą partię spotkania od świetnej gry rozpoczął MKS Ślepsk. Bardzo szybko dzięki dobrej postawie w ataku Jakuba Rohnki oraz Kamila Skrzypkowskiego gospodarze objęli prowadzenie 8:3. Spore problemy ze skutecznym atakiem miał Wiktor Musiał 9:13. Z kolei podopieczni Mateusza Mielnika nie zwalniali ręki ani w ataku, ani w polu serwisowym. Serią dobrych zagrywek popisał się Wojciech Winnik 14:9 i 15:10. Tomaszowianie nie zdołali już odrobić takiej straty. MKS Ślepsk do końca kontrolował już grę i wygrał pewnie 25:20. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Cezary Sapiński.

Drugiego seta od serii dobrych zagrywek rozpoczął Bartłomiej Neroj 3:0. Suwalczanie szybko doprowadzili do remisu 3:3. Od tego momentu zespoły grały dość równo 5:6 i 10:10. Od połowy partii drużyna z Suwałk włączyła do swojej gry punktowy blok 14:11. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy nie mieli zamiaru się poddać i doprowadzili do wyrównanej końcówki 19:18 i 22:22. Ta walka Lechii bardzo się opłacia, bowiem końcówkę rozstrzygnęli na swoją stroną 26:24.

Trzeci set był wyrównany 8:8. W drugiej połowie tej partii coraz skuteczniejsi w ataku byli gospodarze. Na słowa pochwały zasługiwał Winnik oraz Rohnka 17:16 i 20:18. W końcówce serią dobrych zagrywek popisał się Sapiński 23:20. Z kolei proste błędy w ataku zaczął popełniać Musiał. Wydawało się, że MKS kontroluję grę. Nic bardziej mylnego. KS Lechia doprowadziła do remisu 24:24. Ostatecznie nerwową końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli suwalczanie 26:24.

Drużyna z Suwałk poszła za ciosem w czwatej odsłonie czwartkowego spotkania. Bardzo szybko narzuciła przeciwnikom swój styl gry. Proste błędy w ataku popełniał Musiał. Natomiast ręki na skrzydłach nie wstrzymywał Rohnka, a na środku Sapiński. W drugiej połowie seta serią mocnych zagrywek popisał się Skrzypkowski 17:13. Takiej straty siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego już nie odrobili. MKS Ślepsk pewnie wygrał w tej ostatniej partii 25:18, a ostatni punkt dla swojej drużyny zdobył Skrzypkowski.

Program i wyniki II rundy fazy play off o miejsca 1-4
26.03 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:19, 25:18, 25:17), MVP: Kamil Gutkowski
27.03 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 26:28, 16:25), MVP: Wojciech Winnik
04.04 MKS Ślepsk Suwałki - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 24:26, 26:24, 25:18), MVP: Kamil Skrzypkowski
05.04 (godz. 18.00) MKS Ślepsk Suwałki - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
*09.04 (godz. 18.00) KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Ślepsk Suwałki

*Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Mecze oznaczone gwiazdką zostały podane jako ewentualne.