Autor:Katarzyna Porębska, fot. Tomasz Kudala
  25.11.2018 godz. 14:48

Sinan Tanik nie jest już trenerem Tauron AZS Częstochowa


Sinan Tanik nie jest już trenerem Tauron AZS Częstochowa. Dzisiaj klub z Częstochowy poinformował o zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowicem. W najbliższych dniach mamy poznać nowego trenera.

Tauron AZS Częstochowa poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Sinanem Tanikiem. Drużyna pod jego wodzą w 11. rozegranych kolejkach wygrała zaledwie dwa spotkania. W pozostałych dziewięciu poniosła porażkę.

Komunikat Tauron AZS Częstochowa
"Informujemy, że Sinan Cem Tanik nie jest już trenerem Tauron AZS Częstochowa. Serdecznie dziękujemy za współpracę w bardzo ważnym dla Klubu czasie. Życzymy powodzenia w dalszej karierze. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się zobaczymy. Niebawem zostanie ogłoszony nowy trener biało-zielonych".

Akademicy przygotowania do sezonu 2018/19 rozpoczęli nieco później, niż pozostałe drużyny 1. Ligi. Częstochowianie robili co w ich mocy, aby dobrze przygotować się do startu w rozgrywkach. Siatkarze AZS w okresie przygotowawczym rozegrali sparingi m.in. z Exact Systems Norwid Częstochowa, Lechią Tomaszów Mazowiecki i Cuprum Lubin.

W meczu inaugurującym sezon pokonali we własnej hali UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2. Jednak w kolejnych spotkaniach ponosili porażki. Przełamanie przyszło dopiero 10 listopada, kiedy to częstochowianie pokonali u siebie AZS AGH Kraków 3:0.

Z kolei w meczu 11. kolejki 1. Ligi Mężczyzn, kiedy rozgrywane były III Derby Częstochowy, Akademicy rozegrali zacięte, pięciosetowe spotkanie z Exact Systems Norwid Częstochowa.  Nic wtedy nie wskazywało na to, że to był ostatni mecz Sinana Tanika w roli szkoleniowca Tauron AZS Częstochowa.

W najbliższych dniach mamy poznać nazwisko nowego szkoleniowca.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...