Autor:MKS Ślepsk Suwałki
  02.11.2018 godz. 17:29

MCKiS Jaworzno rywalem Ślepska w 7 kolejce


W 7. kolejce 1. Lig siatkarzy rywalem Ślepska Suwałki będzie MCKiS Jaworzno, który po kilku latach wrócił na zaplecze ekstraklasy. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 3 listopada o godzinie 17:00 w hali OSiR w Suwałkach.

Po awansie do 1. Ligi w zespole najbliższego rywala podopiecznych Mateusza Mielnika został tylko trener Mariusz Łoziński i pięciu zawodników. Wśród nowych twarzy nie ma wprawdzie zawodników znanych przeciętnemu kibicowi, ale MCKiS, w przeciwieństwie do drugiego beniaminka Mickiewicza Kluczbork, nie jest dostarczycielem punktów rywalom. Przynajmniej w meczach we własnej hali.

To właśnie na własnym parkiecie jaworznianie zdobyli wszystkie, czyli siedem punktów wygrywając w 2. kolejce z AZS Częstochowa 3:1, w 4. z Krispolem Września 3:0 i przegrywając w 6. kolejce ze Stalą Nysa 2:3. Na wyjazdach w trzech meczach MCKiS ugrał tylko ... dwa sety w Bielsku-Białej (w 1. kolejce 1:3) i w Krakowie, gdzie przegrał po 1:3.

Ślepsk na własnym parkiecie wygrał z Norwidem Częstochowa 3:1, z Olimpią Sulęcin 3:0, a na wyjazdach przegrał ze Stalą Nysa0:3 i z KPS Siedlce 1:3. Wygrał natomiast z UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 i Gwardią Wrocław 3:1.

Faworytem są zatem gospodarze. Pikanterii temu spotkaniu dodaje fakt, iż właśnie dwaj ostatni rywale Ślepska (Mickiewicz i MCKiS) bezpośredni mecz kończący finałowy turniej o awans do 1. Ligi zakończyli wynikiem dla MCKiS 3:2. Zespoły te uzyskały awans, kosztem NET Energi Ostrołęka prowadzonej wówczas przez obecnego trenera Ślepska Mateusza Mielnika i grających w NET, a dziś w Ślepsku, Patryka Szwaradzkiego i Jakuba Macyry.

MKS Ślepsk Suwałki ma nadzieję, że tym razem, po czystej, sportowej rywalizacji górą będą Mateusz Mielnik, Patryk Szwaradzki, Jakub Macyra i reszta ekipy Ślepska Suwałki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...