··· ···
··· ···
··· ···

Podsumowanie 2. kolejki

W czwartek i sobotę zostały rozegrane mecze 2. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Ze zwycięstwa cieszył się BBTS Bielsko-Biała, Exact Systems Norwid Częstochowa, APP Krispol Września, MCKiS Jaworzno, MKS Ślepsk Suwałki, KPS Kielce i KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Za nami już 2. kolejka spotkań w rozgrywkach 1. Ligi Mężczyzn. Tylko w jednym spotkaniu padł wynik 3:0, w czterech 3:1 i dwóch 3:2. W kilku meczach wybrano MVP i tak nagroda trafiła do Filipa Frankowskiego (APP Krispol Września), Kamila Dębskiego (MCKiS Jaworzno), Kacpra Gonciarza (MKS Ślepsk Suwałki) i Krzysztofa Gibka (KPS Siedlce).

W meczu spadkowiczów PlusLigi lepsi bielszczanie
W czwartkowy wieczór w Kielcach na parkiecie spotkały się dwie drużyny, które w ubiegłym sezonie spadły z PlusLigi. Mecz był wyrównany, choć oba zespoły nie wystrzegały się prostych błędów. Jedynie w drugim secie goście dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, nie dając żadnych szans rywalom. Mimo wygranej, szkoleniowiec BBTS nie był zadowolony z postawy zespołu.

– Na gorąco oceniam, że zagraliśmy dość słaby mecz. Praktycznie całą grę ciągnęło nam dwóch ludzi – Oleg Krikun i do pewnego momentu Tomasz Piotrowski, który później też się trochę zaciął, ale miał prawo, bo dostawali dużo piłek – powiedział Paweł Gradowski, trener BBTS Bielsko-Biała.

Nie zmienia to faktu, że bielszczanie mają już na swoim koncie dwa zwycięstwa za trzy punkty. Stracili zaledwie dwa sety i aktualnie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Kielczanie natomiast mają tylko jeden punkt i ponieśli dwie porażki, co plasuje ich na dwunastej lokacie.

MCKiS Jaworzno lepszy od aktualnego mistrza 1. Ligi
Drużyna z Jaworzna w pełni wykorzystała atut własnej hali i pokonała Tauron AZS Częstochowa 3:1. Podopieczni Mariusza Łozińskiego tylko w pierwszym secie pozwolili gościom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Zwycięstwo jest zasługą całego zespołu. Ostatnio na treningach ćwiczyliśmy zagrywkę. Jak było widać w sobotnim meczu przyniosło to pozytywne skutki. Cieszymy się, że zdobyliśmy pierwsze punkty w lidze. Pokazaliśmy przeciwnikom, że nie będziemy chłopcami do bicia – podkreślił Kamil Dębski, przyjmujący MCKiS.

Zacięte mecze w Częstochowie i Kluczborku
W 2. kolejce w Częstochowie i Kluczborku rozegrano pięciosetowe spotkania. W obu przypadkach gospodarze „gonili” wynik, ale z tej walki zwycięsko wyszli tylko siatkarze Norwida Częstochowa.

Podopieczni Radosława Panasa, dla których to był pierwszy mecz w sezonie 2018/19, zaczęli sobotnie spotkanie przeciwko Stali Nysa bardzo nerwowo. Spora ilość błędów własnych sprawiła, że przegrali sety do 19 i 20. Jednak w kolejnych trzech nabrali wiatru w żagle i zaprezentowali naprawdę dobrą siatkówkę.

- Wróciliśmy z dalekiej podróży. Potrzebowaliśmy tych dwóch pierwszych setów na to, żeby złapać rytm. Dla nas był to debiut. Widać było, że zawodnicy jeszcze nie czują tej atmosfery. Dopiero po dwóch setach zeszło z nich powietrze i pokazaliśmy swoją siatkówkę – wyznał szkoleniowiec częstochowskiej drużyny.

W Kluczborku do czwartego seta sytuacja na boisku wyglądała podobnie jak w Częstochowie. Zawodnicy prowadzeni przez Mariusz Łysiaka też przegrali dwa pierwsze sety, ale w kolejnych to oni triumfowali. Jednak w tie-breaku ostatnie słowo należało do wicemistrzów Polski.

Pewne zwycięstwo KPS Siedlce
Siedlczanie po falstarcie w 1. kolejce zrewanżowali się kibicom. Przed własną publicznością po dość wyrównanym spotkaniu pokonali AZS AGH Kraków 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Krzysztof Gibek.

Rozgrywki 1. Ligi nie zwalniają tempa. Już we wtorek i środę, tj. 9 i 10 października zostaną rozegrane mecze 3. kolejki, a w sobotę 10 października spotkania 4. kolejki.

Wyniki 2. kolejki 1. Ligi
4 października (czwartek)
KPS Kielce - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 11:25, 25:22, 26:28)
6 października (sobota)
Exact Systems Norwid Częstochowa - Stal Nysa 3:2 (19:25, 20:25, 25:20, 25:21, 15:8)
STS Olimpia Sulęcin - APP Krispol Września 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 18:25), MVP: Filip Frankowski
MCKiS Jaworzno - Tauron AZS Częstochowa 3:1 (22:25, 25:23, 25:12, 25:16), MVP: Kamil Dębski
KS Gwardia Wrocław - MKS Ślepsk Suwałki 1:3 (20:25, 24:26, 25:17, 23:25), MVP: Kacper Gonciarz
KPS Siedlce - AZS AGH Kraków 3:0 (25:19, 25:21, 25:23), MVP Krzysztof Gibek
UKS Mickiewicz Kluczbork - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (20:25, 18:25, 25:23, 25:19, 11:15)