··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z 1.Ligą: KS Lechia Tomaszów – STS Olimpia Sulęcin 3:1

Wicemistrzowie poprzednich rozgrywek rozpoczęli sezon 2018/19 zwycięstwem nad ekipą z Sulęcina. Szczególnie w pierwszych dwóch setach mecz był bardzo emocjonujący, zacięty i stojący na wysokim poziomie. Ostatecznie gracze Lechii przełamali rywali w pasjonującej końcówce drugiej odsłony, a w kolejnych dokończyli dzieła. Z bardzo dobrej strony pokazali się nowi gracze tomaszowskiej drużyny.

W podstawowym składzie Lechii debiutowali atakujący Adam Sobolewski, libero Tomasz Bonisławski oraz środkowy Bartłomiej Janus. W końcówce seta, gdy gospodarze roztrwonili przewagę (m.in. 21:17), na placu gry pojawili się kolejni debiutanci: przyjmujący Paweł Rusin oraz rozgrywający Krzysztof Pigłowski. W bardzo zaciętej i emocjonującej końcówce lepsi okazali się goście, którzy atakowali z 45-procentową skutecznością, zdobyli 4 pkt blokiem i zaliczyli jednego asa. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (55 procent), a szczególnie dobre zawody rozgrywał Kamil Gutkowski, który skończył 6 z 8 ataków. W ekipie rywali seta zakończył Jakub Lewandowski, który był też najlepiej punktującym graczem Olimpii (6 pkt).

Na drugiego seta trener KS Lechii zdecydował się wyjść lekko zmienionym składem, Michała Błońskiego zastąpił Paweł Rusin. I to właśnie nowy przyjmujący Lechii okazał się bohaterem gospodarzy w drugiej partii. Znowu mieliśmy po stronie gości wręcz niesamowitą walkę w obronie oraz kapitalną grę na środku siatki. I to wystarczyło, by bić się równo z Lechią, która skuteczniej atakowała, lecz nie mogła uzyskać przewagi.
W samej końcówce to goście pierwsi mieli piłkę setową, a później trwała już walka na obrony, efektowne zbicia i bloki. Drugą partię zakończył atak Gutkowskiego, który nadal grał bardzo dobrze, drużynę prowadził jednak świetnie dysponowany Rusin – skończył 9 z 15 ataków, zbijając w naprawdę efektowny sposób. Drugi set trwał aż 45 minut, a dwie partie 80 minut!

W trzecim secie nie było tak wyrównanej walki, jak na początku spotkania. Gospodarze odskoczyli rywalom i zwyciężyli pewnie do 20. KS Lechia poprawiła zagrywkę, a goście nie bronili już tak fenomenalnie, jak w dwóch pierwszych setach. W trzeciej odsłonie w ekipie Olimpii najlepiej punktował Patryk Zarębski (6 pkt), w Lechii Paweł Rusin i Adam Sobolewski (po 4 pkt).

Czwartego seta Lechia rozpoczęła od wysokiego prowadzenia (5:1), znakomicie grając blokiem. Rywale przeprowadzali kolejne zmiany, jednak na niewiele się to zdawało. Bardzo dobrze prezentowali się skrzydłowi gospodarzy, w bardzo dobrym stylu mecz zakończyli Sobolewski, Rusin i Gutkowski. Bardzo dobrze i mądrze grę prowadził kapitan Lechii Bartłomiej Neroj, który dokładał punkty w ataku i w bloku.

Wicemistrzowie poprzedniego sezonu 1. Ligi pokazali, że dysponują bardziej wyrównaną drużyną, a nowi gracze wnieśli sporo jakości do zespołu. Znakomicie prezentował się zwłaszcza niesamowicie skaczący Rusin. Także ekipa z Sulęcina pokazała się, szczególnie w dwóch pierwszych setach, z bardzo dobrej strony – wygląda że będzie sprawiać sporo kłopotów ekipom 1. Ligi.

MVP meczu: Paweł Rusin.