Autor:Gwardia Wrocław
  20.09.2018 godz. 16:13

Wielki powrót Gwardzistów. Święto z kibicami


Już 21 września w Magnolia Park pojawi się… boisko. Po obu stronach siatki staną kibice i siatkarze Gwardii Wrocław. Będą także konkursy z nagrodami, zdjęcia i autografy. To wszystko podczas oficjalnej przedsezonowej prezentacji siatkarzy.

Gwardia Wrocław, trzykrotny mistrz Polski, po prawie 10 latach wraca do siatkarskiej I ligi mężczyzn. Przedstawiciele klubu podkreślają, że to wielki sukces, który Gwardia chce świętować z kibicami przez cały nadchodzący sezon. Już 21 września w Magnolia Park odbędzie się oficjalna prezentacja zawodników i sztabu szkoleniowego. Wydarzenie potrwa od godz. 17.00 do 20.00 na scenie w pobliżu wejścia głównego od strony ul. Legnickiej.

Największą atrakcją piątkowego popołudnia będzie mecz pomiędzy seniorami Gwardii a kibicami. Nie zabraknie konkursów z elementami siatkarskimi, np. podbijania piłki sposobem dolnym i górnym. Siatkarze przyniosą ze sobą nagrody: koszulki i piłki z podpisami oraz klubowe gadżety - szaliki, kubki, opaski i smycze. Będzie także czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i zdobycie autografów.

W Magnolia Park zaprezentują się nie tylko dorośli siatkarze Gwardii. Klub od lat stawia na wychowanków, dlatego przedstawi także sekcje młodzieżowe. – Chcemy pokazać, że dzieci i młodzież garną się do siatkówki. Nasi wychowankowie grają później w seniorskim zespole. Połowa zawodników pierwszej drużyny to wrocławianie lub mieszkańcy innych miast Dolnego Śląska – mówi Maciej Piasecki, rzecznik prasowy klubu założonego w 1948 roku.

Gwardia to nie pierwsza drużyna, która zaprezentuje się kibicom w Magnolia Park. Wcześniej robili to piłkarze reprezentacji Polski, Śląska Wrocław czy żużlowcy Betardu Sparty. – Takie wydarzenia są promocją sportowego stylu życia, zdrowia i rekreacji – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Niezmiernie cieszymy się, że możemy uczestniczyć w świętowaniu powrotu Gwardii do ogólnopolskiej klasy rozgrywek.

Sport gości tu nie tylko podczas prezentacji zespołów. Magnolia Park była w czerwcu gospodarzem ogólnopolskiego i lokalnego turnieju koszykówki ulicznej, ogólnopolskich zawodów szermierczych młodzików i dzieci, a także mistrzostw przedszkolaków w piłce nożnej.

Gwardia Wrocław sezon 2018/2019 zainauguruje 29 września w Kielcach. Tydzień później wrocławianie na własnym parkiecie podejmą zespół z Suwałk. Gwardziści rozgrywają mecze w niedawno wyremontowanej hali przy ul. Krupniczej.

Prezentacja Gwardii Wrocław
Miejsce: Magnolia Park (wejście od strony ul. Legnickiej)
Data: 21 września 2018 r.
Czas: 17.00 – 20.00
Wstęp wolny

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...