Autor:Katarzyna Porębska, fot. Stal Nysa
  20.09.2018 godz. 09:39

Wygrana Stali Nysa w sparingu z Gwardią Wrocław


W środę Stal Nysa we własnej hali rozegrała sparing z Gwardią Wrocław. Po czterech setach ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Dla obu drużyn było to bardzo dobre przetarcie przed sezonem 1. Ligi Mężczyzn, który rozpocznie się za tydzień.

Drużyny 1. Ligi nie zwalniają tempa i ostatnie dni wykorzystują na doszlifowanie formy przed pierwszym mecze w lidze. W środę podopieczni Krzysztofa Stelmacha zmierzyli się z Gwardią Wrocław, tegorocznym beniaminkiem rozgrywek. Czterosetowe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Nysy 3:1 (25:16, 25:22, 21:25, 25:22).

Najwięcej punktów w zespole gospodarzy zdobył Łukasz Owczarz (14 punktów) i Michał Makowski (12 punktów). We wrocławskiej drużynie natomiast najskuteczniejszy był Michał Superlak (18 punktów) i Kamil Maruszczyk (13 punktów).

Gwardia Wrocław w najbliższy weekend weźmie udział w turnieju w Sulęcinie. W sobotę podopieczni Piotra Lebiody w pierwszym meczu turnieju zmierzą się z APP Krispol Września.

Program Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina
22 września (sobota)
godz. 16.00 STS Olimpia Sulęcin - SPS Chrobry Głogów
Po zakończeniu I meczu - Oficjalne Otwarcie Turnieju
II mecz KS Gwardia Wrocław - APP Krispol Września (40 minut po zakończonym pierwszym spotkaniu)

23 września (niedziela)
godz. 11.00 mecz o III miejsce
Mecz o I miejsce - 40 minut po zakończonym pierwszym spotkaniu

Klub STS Olimpia Sulęcin zaplanował bezpośrednią transmisję ze wspomnianego dwudniowego turnieju: http://www.bit.ly/OlimpiaSulecinTV

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...