Autor:redakcja, fot. APP KRISPOL Września
  17.09.2018 godz. 11:52

Marian Kardas: liga będzie silna


APP Krispol Września wygrał III Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego. Podopieczni trenera Mariana Kardasa pokonali w finale Gwardię Wrocław 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 27:25). Trzecie miejsce zajął KPS Siedlce, a czwarte STS Olimpia Sulęcin.

- Gry kontrolne są bardzo ważnym elementem w przygotowaniach do sezonu. Najlepiej oczywiście byłoby, żeby zwyciężać też w lidze. Czasem dobrze idzie na sprawdzianach, a gorzej w rozgrywkach. Bywa też odwrotnie - mówi z uśmiechem Marian Kardas i dodaje, że jest zadowolony z postawy zespołu w grze z silnymi przeciwnikami.

W porównaniu z poprzednim sezonem skład APP Krispolu został mocno przebudowany. W drużynie pozostało dwóch środkowych Wojciech Kazimierczak i Tomasz Narowski oraz rozgrywający Filip Troczyński.

- Mam czternastu zawodników i każdy z nich może w danej chwili wyjść na boisko. W Memoriale Ryszarda Tuszyńskiego wszyscy zostali sprawdzeni w pełnym wymiarze, co też jest powodem do zadowolenia - mówi Marian Kardas.

Zdaniem wrzesińskiego szkoleniowca 1 liga siatkarzy będzie w nadchodzącym sezonie bardzo silna. - Na papierze mocna jest Nysa, dużo zmian poczynił Norwid, zespoły z awansu też prezentują się dobrze. Tradycyjnie wiele do powiedzenia powinien mieć Ślepsk Suwałki, wzmocniły się Siedlce. Praktycznie o każdym zespole można powiedzieć dużo dobrego - podkreśla Marian Kardas.

W najbliższą środę APP Krispol zagra sparing u siebie z II-ligowym Sieradzem, a 22-23 września zobaczymy wrzesińskich siatkarzy na turnieju w Sulęcinie..

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...