Autor:Katarzyna Porębska, KS Gwardia Wrocław
  10.09.2018 godz. 08:19

UKS Mickiewicz Kluczbork najlepszy podczas turnieju we Wrocławiu
UKS Mickiewicz Kluczbork, STS Olimpia Sulęcin, APP Krispol Września, Gwardia Wrocław taka jest kolejność drużyn podczas Ogólnopolskiego Turnieju Siatkarskiego „Gwardia wraca do I ligi”. MVP turnieju został wybrany Paweł Stysiał, libero zwycięskiej drużyny. Gwardia Wrocław była gospodarzem dwudniowego Ogólnopolskiego Turnieju Siatkarskiego „Gwardia wraca do I ligi”. W turnieju wzięły udział cztery zespoły, które już 29 września rozpoczną walkę o medale I ligi - APP Krispol Września, STS Olimpia Sulęcin, UKS Mickiewicz Kluczbork oraz KS Gwardia Wrocław. Wszystkie mecze rozgrywane były we Wrocławiu w hali przy ulicy Krupniczej 15. Wydarzenie zostało zorganizowane, dzięki wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wrocławscy siatkarze, gospodarze turnieju do I ligi powracają po przeszło 10 latach przerwy. Ta wiadomość od dłuższego czasu krąży nie tylko w dolnośląskim środowisku siatkarskim. Na początku sierpnia rozpoczęły się przygotowania zespołów pierwszoligowych, wrzesień to czas, gdzie drużyny coraz częściej będą pojawiać się na boisku, podczas gier kontrolnych. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku siatkarzy wrocławskiej Gwardii. Podopieczni trenera Piotra Lebiody zaliczyli dwa zwycięskie sparingi, w miniony weekend – 3:2 z AQUA Zdrój Volleyball Team Wałbrzych (II liga) oraz 3:1 z Stal AZS Nysa (I liga) – napawają optymizmem. Daleko jednak do pompowania balonika.W pierwszym dniu turnieju STS Olimpia Sulęcin po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu pokonała Gwardię Wrocław w trzech setach. W drugim meczu z kolei APP Krispol Września uległ drużynie UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3. 

W niedzielę najpierw na boisku wybiegły zespoły z Wrocławia i Wrześni, które walczyły o trzecie miejsce. Pięciosetowe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. W finale natomiast siatkarze z Kluczborka potrzebowali zaledwie trzech partii, aby cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. 

Organizatorzy Ogólnopolskiego Turnieju Siatkarskiego „Gwardia wraca do I ligi” przewidzieli nagrody MVP dla najlepszego zawodnika w każdej drużynie uczestniczącej w zawodach. I tak statuetki powędrowały do rąk Macieja Kowalonka (Mickiewicz Kluczbork), Konrada Woronieckiego (Olimpia Sulęcin), Adama Lorenca (Krispol Września) i Bartłomieja Dzikowicza (Gwardia Wrocław). MVP całego turnieju został wybrany Paweł Stysiał, libero drużyny z Kluczborka.Wyniki turnieju - Gwardia wraca do I ligi

8 września (sobota)

STS Olimpia Sulęcin – KS Gwardia Wrocław 3:0 (33:31, 25:23, 25:23)

APP Krispol Września – UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (21:25, 26:24, 23:25, 22:25)
9 września (niedziela)
Mecz o 3. miejsce: Gwardia Wrocław – APP Krispol Września 2:3 (25:22, 21:25, 19:25, 25:20, 10:15)
Finał: UKS Mickiewicz Kluczbork – STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...