··· ···
··· ···
··· ···

Wtorek z 1. Ligą: Stal Nysa - KS Gwardia Wrocław 3:1

Stal Nysa pokonała KS Gwardię Wrocław 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:19) w drugim meczu I rundy fazy play off 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Bartosz Bućko. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą nysianie 2-0. W poniedziałek pokonali wrocławian 3:2. Teraz drużyny przeniosą się do Wrocławia. Trzeci pojedynek zaplanowano na 16 marca, na godzinę 18.00. Ewentualne czwarte spotkanie zostanie rozegrane dzień później.

We wtorkowym meczu Gwardię Wrocław poprowadzi Leszek Mazur, który na stanowisku pierwszego trenera zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Piotra Lebiodę. Szczegóły tutaj: http://www.1liga.pls.pl/news/id/38384.html

Wrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli pierwszy mecz w Nysie. Dość pewnie wygrali dwa pierwsze sety. Problemy zaczęły się od trzeciej partii. Ostatecznie zaciętą batalię na swoją stronę rozstrzygnęli gospodarze.

- Od początku tego spotkania byliśmy mocno naładowani energią. Świetnie radziliśmy sobie na zagrywce i w systemie blok-obrona. Potem zespół Stali dokonał kilku zmian i ich gra całkowicie się zmieniła. Poprawili przyjęcie i zagrywkę, dobrze grali środkiem. Nam także zabrakło takiej dobrej energii z pierwszych dwóch setów. We wtorek kolejny mecz, kolejna szansa. Na pewno się nie poddamy – mówi po pierwszym meczu Jakub Nowosielski, rozgrywający Gwardii Wrocław.

W wyjściowej szóstce Stali Nysa od początku pojawił się Michał Makowski, który w poniedziałek dał świetną zamianę za Sławomira Stolca. Wrocławianie od pierwszych akcji dobrze czytali grę rywali i ustawiali szczelny blok, m.in. Łukasz Lubaczewski oraz Błażej Szymeczko 5:2 i 8:6. Do tego goście dobrze spisywali się w polu serwisowym, m.in. Michał Superlak 9:6 i Maciej Naliwajko 14:8. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha mieli bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki Gwardii, a następnie wyprowadzeniem skutecznej akcji 8:15. Szkoleniowiec Stali dokonywał jeszcze zmian w składzie swojej drużyny, ale grę kontrolowali przyjezdni. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Lubaczewski 25:21.

Gospodarze szybko wyciągnęli wnioski z porażki w premierowej odsłonie meczu 7:5. Dość szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi 10:6 i 12:6. W ataku dobrze spisywał się Bartosz Bućko i Łukasz Kaczorowski. Wrocławianom nie można było odmówić walki, bowiem w drugiej połowie partii zniwelowali różnicę do dwóch oczek 20:22. Jednak ostatnie słowo należało do Stali, a dokładnie Macieja Zajdera, który zaatakował skutecznie ze środka 25:21.

Trzecia część meczu była bardzo wyrównana. Praktycznie do końca seta obie drużyny grały punkt za punkt 11:12 i 17:18. Ta partia rozstrzygnęła się w końcówce, a w niej mniej błędów własnych popełnili siatkarze Stali i zwyciężyli 25:20.

Kolejna partia do jej połowy znacznie lepiej układała się dla Gwardzistów 15:14. Dobrą zmianę dał Kamil Maruszczyk. W dalszej części jednak to podopieczni Krzysztofa Stelmacha kontrolowali grę 22:19. Utrzymali koncentrację do końca i wygrali 25:19. Ostatni punkt dla swojej drużyny zdobył Kaczorowski.

Program i wyniki I rundy fazy play off
11.03 Stal Nysa - KS Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 23:25, 25:13, 25:20, 15:8), MVP: Łukasz Kaczorowski
12.03 Stal Nysa - KS Gwardia Wrocław 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:19), MVP: Bartosz Bućko