··· ···
Sobota, 11 maj, 17:30
··· ···

Środa z TAURON 1. Ligą: AZS AGH Kraków - REA BAS Białystok 2:3

AZS AGH Kraków przegrał z REA BAS Białystok 2:3 (27:25, 25:23, 19:25, 16:25, 11:15) w meczu 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn kończącym fazę zasadniczą pierwszoligowych rozgrywek. MVP tego starcia został wybrany Michał Witkoś. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną białostoczan, ale wtedy zwyciężyli 3:0. REA BAS dzięki tej wygranej zapewnił sobie awans do fazy play off.

Tegoroczne rozgrywki nie są specjalnie udane dla AZS-u AGH. Zespół z Krakowa walczy z MCKiS-em Jaworzno o 12. miejsce w klasyfikacji. Warto dodać, że Akademicy są już pewni utrzymania na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W poprzedniej kolejce przegrali z KGHM SPS Głogów 1:3.

Celem podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego natomiast podczas środowego meczu w Krakowie jest postawić przysłowiową kropkę nad "i". W minionej serii gier białostoczanie przegrali na własnym parkiecie z KKS Mickiewiczem Kluczbork 2:3. Punkt okazał się o tyle ważny, że dzięki korzystnym rezultatom w innych meczach, przesunęli się na 7. lokatę w tabeli premiowane awansem do fazy play off. REA BAS ma aktualnie tyle samo punktów, co ósma Lechia i jedno oczko więcej, niż dziewiąta MKST Astra Nowa Sól.

Początek pierwszej partii lepiej zaczął się dla Akademików. Bardzo dobrze zagrywał Kacper Wnuk 6:2. Białostoczanie przez dłuższy czas nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry 4:8. Zespół gości do walki poderwał Michał Witkoś 10:10. Od tego momentu do końca już premierowej odsłony spotkania gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Nerwową końcówkę graną na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli gospodarze 27:25. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Wnuk, a w kolejnej akcji błąd w ataku popełnił Adrian Kacperkiewicz.

Drugi set był kopią wcześniejszego. Podopieczni Andrzeja Kubackiego bardzo dobrze spisywali się w elemencie zagrywki 4:1. Po stronie REA BAS dobrą dyspozycją w ataku odpowiedział Jędrzej Goss 5:5. W dalszej części żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Wynik rozstrzygnął się w końcówce, którą lepiej rozegrali siatkarze z grodu Kraka 25:23. Ostatni punkt dla AZS AGH zdobył Michał Curzytek.

W kolejnych dwóch setach białostoczanie zaprezentowali dużo lepszy poziom sportowy. Bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry, wygrywając bardzo pewnie trzecią i czwartą odsłonę spotkania odpowiednio do 19 i 16.

Zwycięzcę tego meczu wyłonił tie-break. Tę piątą partię dużo lepiej zaczęli przyjezdni. Przed zamianą stron wypracowali trzy punkty przewagi 8:5. Po krótkiej przerwie REA BAS kontynuował swoją dobrą grę. Akademikom nie można było odmówić waleczności. Jednak ostatnie słowo należało do białostoczan 15:11.

REA BAS dzięki tej wygranej zapewnił sobie awans do fazy play off z 8. miejsca.