··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: SMS PZPS Spała - Polski Cukier Avia Świdnik 2:3

SMS PZPS Spała przegrał z Polskim Cukrem Avią Świdnik 2:3 (29:27, 22:25, 23:25, 25:22, 11:15) w meczu 22. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Łukasz Walawender. To było dobre spotkanie gospodarzy, ale w decydujących fragmentach skuteczniejsi okazali się goście. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną świdniczan, ale wtedy zwyciężyli 3:0.

W sobotnie popołudnie ostatnia drużyna w tabeli we własnej hali podjęła świdniczan. Przed pierwszym gwizdkiem nikt nie miał wątpliwości, że to zespół goście jest faworytem tego ligowego starcia. Warto jednak zaznaczyć, że spalska młodzież naprawdę potrafi dobrze grać w siatkówkę i nie można jej lekceważyć.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Kamil Kosiba 1:0. W kolejnej akcji udanym zagraniem odpowiedział Kacper Ratajewski 1:1. Goście dzięki serii zagrywek Jakuba Urbanowicza wyszli na prowadzenie 5:2. SMS PZPS nie miała zamiaru składać broni. Dobrze w polu serwisowym spisywał się Jakub Olszewski oraz Mateusz Nowak 8:7. Od tego momentu do końca już tej premierowej odsłony toczyła się równa gra punkt za punkt. Oba zespoły wystrzegały się prostych błędów 15:15 i 23:23. Ostatecznie nerwową grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli gospodarze 29:27. Najpierw Jakub Majchrzak zatrzymał blokiem atak Przemysława Tomy, a chwilę później oczko w bloku do swojego konta dopisał Jakub Olszewski, który zatrzymał zagranie Urbanowicza.

Początek seta numer dwa był dość równy 3:3 i 8:8. Kiedy na zagrywce pojawił się Olszewski gospodarze zaczęli budować swoją przewagę 13:10. Do tego utrzymywali wysoką skuteczność w pierwszej akcji 16:12. Zawodnicy Polskiego Cukru Avii nie mieli zamiaru składać broni. Zaczął punktować Matesz Rećko 16:16. Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszym secie, w takim i tym końcówka była wyrównana. Tym razem odpowiednią koncentrację zachowali świdniczanie 25:22.

Trzeci set podobnie jak dwa wcześniejsze był bardzo wyrównany. Do połowy tej partii żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Dopiero w drugiej części na kilka oczek odskoczyli siatkarze ze Świdnika 22:17. Utrzymali koncentrację do końca i wygrali tego seta 25:22. Ostatni punkt pewnym atakiem zdobył Rećko.

Podopieczni Michała Bąkiewicza ani myśleli składać broń. W kolejnej partii dość szybko zbudowali sobie przewagę 8:5. Dobrze serwował Mateusz Kufka, a w ataku naprawdę sobie radził Ratajewski. Zawodnicy Avii z kolei mieli problemy z dokładnym przyjęciem i skutecznością w pierwszym tempie 10:15. Tym razem SMS PZPS wystrzegł się prostych błędów i w tym secie zwyciężył 25:22. Ostatni punkt na wagę remisu w tym sobotnim meczu zdobył Ratajewski.

Tie-break zaczął się od dość równej gry punkt za punkt 4:4. Dopiero przed zamianą stron świdniczanie odskoczyli na dwa oczka 8:6. W ataku nie zawodził Rećko. Spalska młodzież walczyła do końca, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do przyjezdnych. Mecz zakończył skuteczny atak ze środka Mateusza Siwickiego15:11.