··· ···
Sobota, 11 maj, 17:30
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: MCKiS Jaworzno - Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3

MCKiS Jaworzno przegrało z Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 20:25, 25:23, 18:25) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Tomasz Kryński. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną częstochowian 3:1.

W sobotnie popołudnie MCKiS Jaworzno, które straciło już szanse na utrzymanie w TAURON 1. Lidze we własnej hali podejmował Exact Systems Norwi Częstochowa. To drużyna, która zajmowała przed pierwszym gwizdkiem 5. miejsce w klasyfikacji i z całą pewnością można powiedzieć, iż jest czarnym koniem tegorocznego sezonu. Jaworznianie, którzy rozgrywają już swoje ostatnie spotkania w pierwszligowych rozgrywkach nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. Nie można zapomnieć, że ostatnio odnieśli dwa zwycięstwa. Podopieczni Dariusza Parkitnego cały czas podkreślają, że będą walczyć do końca. Częstochowscy siatkarze byli tego świadomi, że czekać ich będzie trudny pojedynek.

- Takie mecze są bardzo złudne. Dużo zespołów wychodzi z założenia, że jeśli ktoś jest na ostatnim miejscu to mecz sam się wygra, niestety tak nie jest, do meczu musimy podejść z takim samym zaangażowaniem, jakbyśmy grali z drużyna z czołówki tabeli. Będzie to bardzo ciężki mecz, patrząc na to, w ostatnich meczach Jaworzno zaczęło zdobywać punkty - zauważył Damian Kogut, przyjmujący Norwida.

Pierwsza partia spotkania lepiej rozpoczęła się dla jaworznian, którzy dzięki dobrej zagrywce i udanym kontratakom objęli prowadzenie 4:1. Częstochowianie dość szybko zmniejszyli dystans do jednego oczka 5:6. Od tego momentu do stanu 11:11 drużyny grały punkt za punkt. Następnie zespół gości objął prowadzenie 14:11. W ataku dobrze sobie radził Tomasz Kryński oraz Kogut. MCKiS walczyło. W połowie seta doprowadziło do remisu 15:15. W ataku ręki nie zwalniał Jan Siemiątkowski, a chwilę później wyszło na prowadzenie 17:15. Serią dobrych zagrywek popisał się Mateusz Pietras oraz Oskar Wojtaszkiewicz 20:17. Siatkarze Exact Systems Norwid nie mieli zamiaru się poddać. W końcówce, dzięki dobrej obronie w polu i udanym kontratakom Mikołaja Szewczyka doprowadzili do remisu 22:22. Premierową odsłonę meczu rozstrzygnęła gra na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali goście. Najpierw skutecznie po bloku zaatakował Kogut, a następnie na stronę gospodarzy asa serwisowego posłał Łukasz Usowicz 29:27.

Podopieczni Piotra Lebiody poszli za ciosem. W kolejnym secie dzięki mocnym zagrywkom Kryńskiego szybko objęli prowadzenie 6:3. Siatkarze z Jaworzna nie mieli zamiaru się poddać. Zespół do walki poderwał Jakub Grzegolec 5:6 oraz Siemiątkowski 10:10. Do stanu 17:17 drużyny toczyły równą grę punkt za punkt. Następnie na prowadzenie wysunęli się siatkarze Norwida. W dużej mierze była to zasługa dobrych zagrywek Koguta 20:17. Do końca już sytuację na parkiecie kontrolowali goście 25:20. W ostatniej akcji w kontrataku błąd popełnił Siemiątkowski.

Set numer trzy lepiej zaczął się dla Exact Systems Norwid 5:3. Jaworznianie szybko doprowadzili do remisu 5:5. Do stanu 9:9 gra była równa. Następnie częstochowianie objęli prowadzenie 14:11. W elemencie bloku dobrze spisywał się Tomasz Kowalski. Kiedy wydawało się, że goście mają grę w tej partii pod kontrolą, do rywalizacji włączyli się podopieczni Dariusza Parkitnego. Punktował Wojciech Szwed 16:19. Do tego w końcówce przyjezdni zaczęli mieć problemy z przyjęciem serwisów Grzegolca 21:21. Ostatecznie zaciętą końcowkę na swoją stronę rozstrzygnęli jaworznianie 25:23. Ostatni punkt zdobył Szwed.

Przegrana końcówka podrażniła siatkarzy z Częstochowy. W kolejnym secie szybko wypracowali kilka oczek przewagi 9:5. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Usowicz. Gospodarze starali się dotrzymać kroku przeciwnikom 13:15, ale w drugiej połowie tego seta przysłowiowy piąty bieg włączyli goście. Punktował Szewczyk oraz Kryński 22:17. Exact Systems Norwid do końca dyktował warunki gry, zwyciężając pewnie w tej partii 25:18 i całym meczu 3:1.