3 0
25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Sobota z TAURON 1. Ligą: Bogdanka Arka Chełm - BBTS Bielsko-Biała 1:3. Bielszczanie z awansem do finału!

Bogdanka Arka Chełm przegrała z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:20, 20:25, 28:30, 14:25) w trzecim półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tym samym rywalizację do dwóch zwycięstw wygrali bielszczanie 2-1 i awansowali do finału pierwszoligowych rozgrywek. MVP sobotniego spotkania został wybrany Szymon Romać.

Półfinałowa rywalizacja pomiędzy chełmianami a bielszczanami jest niezwykle interesująca. Pierwsze spotkanie, które zostało rozegrane w Chełmie po wyrównanej trzy setowej walce wygrali podopieczni Sergieja Kapelusa. To ogromny sukces, ponieważ drużyna beniaminka we własnej hali była praktycznie nie do pokonania.

Kilka dni później, a dokłanie w czwartek zespoły spotkały się ponownie, ale już w Bielsku-Białej. Rozegrano również trzy partie, ale tym razem szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę przyjezdni. Sobotnie starcie zadecydowało, kto ostatecznie awansuje do finału TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Pierwsza partia lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Patryk Szwaradzki. Bielszczanie jednak szybko odrobili straty. Równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym odpowiedział Kamil Dębski 6:7. W dalszej części oba zespoły toczyły dość równą grę 14:14 i 17:17. W końcowej fazie premierowej odsłony spotkania gra toczyła się pod dyktando chełmian. Partię zakończył błąd na zagrywce Wojciecha Sieka 20:25.

Druga część sobotniego meczu zaczął się od równej gry punkt za punkt. Żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi 5:5 i 13:13. Zawodnicy wystrzegali się prostych błędów. Dopiero w połowie partii dzięki mocnym serwisom Dębskiego, BBTS wyszedł na prowadzenie 15:13. Pryzjezdni nie dali sobie już wyrwać z rąk wygranej. Udanym atakiem zakończył tego seta Szymon Romać 25:20.

Nie brakowało emocji i zaciętej walki w kolejnej odsłonie półfinałowego meczu. Ani gospodarze, ani goście nie potrafili zbudować bezpiecznej przewagi punktowej. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce granej na przewagi. Nerwy na wodzy w tych kluczowych akcjach zachowali siatkarze z Bielska-Białej. Najpierw udanym atakiem popisał się Mateusz Zawalski, a w kolejnej Siek zatrzymał zagranie Pawła Rusina 30:28.

Podopieczni Sergieja Kapelusa poszli za ciosem. Czwartego seta zaczęli z wysokiego "c". Serią kapitalnych zagrywek popisał się Mateusz Zawalski 10:3. Goście dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 13:5. Na nic zdały się zmiany w szeergach chełmian. BBTS kontrolował sytuację na parkiecie do końca. Małym nakładem sił wygrał 25:14. Ostatni punkt na wagę awansu do finału TAURON 1. Ligi Mężczyzn z lewego skrzydła zdobył Romać.