··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: AZS AGH Kraków - KGHM SPS Głogów 2:3

AZS AGH Kraków przegrał z KGHM SPS Głogów 2:3 (19:25, 25:21, 28:30, 25:19, 14:16) w meczu 14. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Drużyny rozegrały dość wyrównane spotkanie i ostatecznie podziliły się punktami. MVP spotkania został Filip Balasz, który dla zespołu gości zdobył łącznie 23 punkty. To już kolejne wyróżnienie tego zawodnika.

Sobotnie spotkanie dla gospodarzy było ostatnim domowym starcie w tym roku kalendarzowym. W poprzednim meczu na własnym terenie Akademicy zwyciężyli z SMS PZPS Spała w trzech setach. Sobotnie spotkanie było dla nich szansą na kolejne zwycięstwo przed własną publicznością.

KGHM Chrobry Głogów przed pierwszym gwizdkiem zajmował natomiast przedostatnią pozycję w tabeli, ale do konfrontacji z podopiecznymi Andrzeja Kubackiego przystępił po czwartkowym zwycięstwie z zespołem ze Spały. Drużyna prowadzona przez Dominika Walencieja nie ukrywała, że przyjechała do grodu Kraka, aby przedłużyć swoją dobrą passę.

Sobotnie spotkanie zaczęło się od równej gry 5:4. Dzięki znakomitej grze Pawła Gryca w ataku przyjezdnym udało się wyjść na prowadzenie 13:9 i 16:11. Zawodnicy z Krakowa robili wszystko, co w ich mocy, aby dogonić rywali, jednak nieskutecznie. Gospodarze przegrali pierwszą partie 19:25. Ostatni punkt na konto głogowian po skutecznym ataku zdobył Jędrzej Kaźmierczak.

Kolejna część tego ligoego starcua lepiej zaczęła się dla krakowian 5:1. Zespół z Głogowa cierpliwie odrabiał straty. Kluczowy punkt asową zagrywką zdobył Filip Balasz 10:10. Nie zatrzymało to Akademików, którzy od nowa zaczęli budować przewagę 14:11. Już do końca partii, rywalom nie udało się wybić gospodarzy z gry. Seta zakończyła błędna zagrywka Gryca 21:25.

Przez całą trzecią partię meczu żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie bezpiecznej przewagi 6:6, 15:15 i 22:22. Zacięta gra obu zespołów doprowadziła do gry na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Dominika Walencieja, wygrywając 30:28. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Balasz, a w kolejnej akcji błąd popełnił Kajetan Tokajuk.

Set numer cztery do stanu 13:13 był wyrównany. Gdy chwilę później za końcową linią stanął Kajetan Tokajtuk, Akademicy zbudowali kilkupunktową przewagę 18:13. Gospodarze już do końca trzymali swoją dobrą grę, co pozwoliło im wygrać partię 25:19. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Tokajuk.

Tie-break był niezwykle zacięty. Oba zespoły nie były w stanie zbudować wystarczającej przewagi. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili głogowianie 16:14. Najpierw puntkowym atakiem popisał się dobrze dysponowany Balasz. A chwilę później udanym kontratakiem zakończył mecz Gryc.