··· ···
··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z KRISPOL 1. Ligą Mężczyzn: ZAKSA Strzelce Opolskie - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (22:25, 25:22, 18:25, 25:21, 15:11) w meczu 16. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Krzysztof Zapłacki. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną częstochowian 3:1. Gospodarze przełamali swoją serię porażek, która trwała od 30 listopada.

Rok 2019 w lepszych humorach zakończyli siatkarze z Częstochowy, którzy pokonali u siebie SPS Chrobry Głogów 3:1. Natomiast zawodnicy beniaminka złapali małą zadyszkę i przegrali cztery mecze z rzędu, co sprawiło że spadli na 9. miejsce w tabeli. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem pewne było, że podopieczni Rolanda Dembończyka, zrobią wszystko co, w ich mocy, aby Nowy Rok kalendarzowy rozpocząć od zwycięstwa i przełamać swoją serię porażek. Zespół gości był jednak bardzo zdeterminowany, żeby powtórzyć wynik z pierwszej rundy zasadniczej.

- Mieliśmy cztery dni wolnego. W drugi dzień świąt wróciliśmy i zaczęliśmy ostro trenować, bo punkty są nam potrzebne. Sami sobie troszkę narobiliśmy kłopotu. Musimy walczyć, praktycznie każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Mam nadzieję, że pojedziemy do Strzelec Opolskich i wywieziemy stamtąd punkty - powiedział Kamil Kosiba, przyjmujący Norwida Częstochowa.

Pierwsza partia spotkania dużo lepiej rozpoczęła się dla zespołu gości 12:9. W ataku bardzo dobrze spisywał się Mateusz Piotrowski. Gospodarze przez całą premierową odsłonę meczu musieli odrabiać straty. Nie pomogły dobre ataki Filipa Grygiela oraz Adama Smolarczyka. Tego seta na swoją stronę rozstrzygnęli częstochowianie 25:22.

ZAKSA szybko wyciągnęła wnioski z porażki w premierowej odsłonie meczu. Kolejną partią zaczęli od prowadzenia 6:4. Podopieczni Rolanda Dembończyka poprawili swoją skuteczność w ataku oraz wzmocnili swoją zagrywkę 14:12. Tym razem to Norwid Częstochowa musiał gonić wynik 15:18. Jednak do końca już tej części meczu, sytuację na parkiecie kontrolowali siatkarze beniaminka 20:15, zwyciężając ostatecznie 25:22.

W trzeciej część spotkania częstochowianie wrócili do swojego równego rytmu gry. Na przyjęciu oraz ataku bardzo dobrze spisywał się Kamil Kosiba oraz Damian Kogut 6:3. Do tego przyjazdni dołożyli dobrą grę blokiem 10:5. Drużyna ze Strzelec Opolskich w tym fragmencie gry nie potrafiła znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników 9:16. Podopieczni Piotra Lebioda dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 22:15. Tego seta wygrali pewnie 25:18.

Czwarty set obie ekipy zaczęły od równej gry praktycznie punkt za punkt 4:4 i 7:7. Na przestrzeni całej partii zespoły grały równo 14:14. Exact Systems Norwid walczył o pełną pulę w tym spotkaniu, a siatkarze ZAKSY o przedłużenie szans na ligowe oczka, w tym pojedynku. Dopiero w końcówce gospodarze zdołali odskoczyć na kilka oczek, ostatecznie zwyciężając 25:21.

Pierwszy mecz w Nowy Roku rozstrzygnął tie-break. Do zamiany stron drużyny grały punkt za punkt. Chwilę przed krótką przerwą na nieznaczne, jednopunktowe prowadzenie wyszła ZAKSA Strzelce Opolskie 8:7. Po wznowieniu gry gospodarze popisali się dobrą serią zagrywek 13:10. Od tego momentu kontrolowali sytuację na parkiecie. Częstochowianom nie można było odmówić walki do końca tej partii 11:14. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu beniaminka 15:11, który zwyciężył w całym meczu 3:2.