··· ···
Sobota, 11 maj, 17:30
··· ···

Sobota z 1. Ligą: KS Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3. Nysianie w półfinale

KS Gwardia Wrocław przegała Stal Nysa 1:3 (25:22, 16:25, 22:25, 10:25) w trzecim meczu I rundy fazy play off 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Bartosz Bućko. W rywalizacji do trzech zwycięstw nysianie wygrali 3:0 i awansowali do półfinału pierwszoligowych rozgrywek.

Jak na razie walka w fazie play off nie rozpoczęła się po myśli Gwardzistów. Dwumecz na nyskim terenie, choć wyrównany, dał Stali dwa mecze spokojnego zapasu. W pierwszym starciu podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha odwrócili wynik z 0:2 w setach. Co na pewno, zostaje w głowach. Stal jest pewna swego, to widać. Choć wrocławski zespół ma też swoje do udowodnienia.

- Przez większość sezonu gra Stali opiera się na nich. Prawdopodobnie nic się tutaj nie zmieni, aczkolwiek każdy ich zawodnik stanowi zagrożenie. Wiemy natomiast jak grają, jesteśmy na to przygotowani. Musimy tylko zacząć konsekwentnie realizować to, na co się szykujemy na odprawach - powiedział pzed spotkaniem Arkadiusz Olczyk, środkowy Gwardii Wrocław.

Pierwsza partia spotkania była wyrównana 6:6. Po stronie gospodarze w ataku bardzo dobrze spisywał się Michał Superlak, a gości Bartosz Bućko 12:12. Dopiero w drugiej połowie seta wrocławianie wypracowali kilka oczek przewagi 17:14. Nysianie zaczęli popełniać proste błędy. Gwardziści nie dali sobie już wyrwać z rąk wygranej 25:22. W ostatniej akcji premierowej odsłony meczu Bułkowski popełnił błąd w polu serwisowym.

Drugi set do stanu 5:5 był równy. Następnie inicjatywę na boisku przejęli podopieczni Krzysztofa Stelmacha. Serią dobrych zagrywek popisał się Łukasz Kaczorowski 9:6 i 12:6. Do tego siatkarze Stali dołożyli dobrą grę blokiem 17:9. Takiej straty gospodarze nie byli już w stanie odrobić. Wygraną skutecznym atakiem z szóstej strefy przypieczętował Bućko 25:16.

Trzecia odsłona sobotniego meczu zaczęła się od prowadzenia Stali 5:2. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Kaczorowski 6:3. Gwardia nie miała zamiaru się poddać i zniwelowała stratę do jednego punku 12:13, a chwilę później po ataku Kamila Maruszczyka do remisu 15:15. Dobra gra blokiem wrocławian dała gospodarzom prowadzenie 17:15. Przyjezdni odrobili tę stratę i w końcówce przechylili szalę na swoją stronę. Ostatni punkt dla swojej drużyny zdobył Kaczorowski 25:22.

Czwarta i zarazem ostatnia partia do stanu 3:4 była równa. Następnie przysłowiowy piąty bieg włączyli siatkarze z Nysy 9:5 i 14:6. Nysianie nie dali sobie wyrwać z rąk wygrane w tym secie oraz meczu. W ostatniej akcji spotkania Śnieżek posłał zagrywkę w połowę siatki 10:25.

Wyniki I rundy fazy play off
11.03 Stal Nysa - KS Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 23:25, 25:13, 25:20, 15:8), MVP: Łukasz Kaczorowski
12.03 Stal Nysa - KS Gwardia Wrocław 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:19), MVP: Bartosz Bućko
16.03 KS Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3 (25:22, 16:25, 22:25, 10:25), MVP: Bartosz Bućko