3 0
Środa, 8 maj, 17:30
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Niedziela z TAURON 1.Ligą: Gwardia Wrocław - MCKiS Jaworzno 3:2

Gwardia Wrocław pokonała MCKiS Jaworzno 3:2 (18:25, 21:25, 25:21, 29:27, 15:9) w meczu piątej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został Kamil Maruszczyk, który zdobył 23 pkt. Spotkanie dostarczyło widzom wiele emocji, obfitowało w wiele zwrotów akcji. Warto zwrócić uwagę, że goście zdobyli 16 pkt blokiem przy 9 rywali.

W niedzielę kontynuowana była rywalizacja w TAURON 1. Lidze Mężczyzn. Dla gospodarzy było to czwarte spotkanie w tym sezonie. Pozostało im jeszcze jedno zaległe z Olimpią Sulęcin, które zaplanpwano na 22 listopada. W niedzielne popołudnie wrocławianie stracili jeden punkt, ale ich straty mogły być większe.

Gwardziści przystąpili do meczu w roli faworyta. Jednak przebieg spotkania mocno zaskoczył ich sympatyków. MCKiS wygrał pewnie pierwszego seta. W drugim gra długo przebiegała pod dyktando wrocławskiego zespołu, który prowadził m.in. 14:11, 16:14 oraz 18:15. Przyjezdni szybko wyrównali na 19:19, a nastepnie przejęli inicjatywę. W dwóch setach Jakub Grzegolec zdobył dziewięć punktów dla gości, którzy byli lepsi w bloku 4-8 oraz w asach 1-2. Na zagrywce popełnili pięć błędów przy ośmiu gospodarzy.

Losy trzeciego seta rozstrzygnęły się w końcówce. Do decydujących akcji gra była wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu - 8:8, 15:14, 18:17. Czwartą partię siatkarze z Jaworzna zapamietają na długo. Mieli przewagę m.in. 4:9 oraz 11:17. Gwardia odrobiła straty do 20:21 i następnie przegrywała 20:23 i 22:24. Wrocławianie doprowadzili do zwyięskiej dla siebie gry na przewagi.

W tie breaku warunki gry dyktowali już gospodarze. Rywalizacja rozpoczęła się od ich prowadzenia 4:1, następnie mieliśmy 8:5. Przewaga wrocławian wzrosłą do 12:5 i mogli oni spokojnie  czekać na końcowe rozsterzygnięcie.